Големият Сам спря Челси у дома (ВИДЕО)

Нулево равенство на "Гудисън парк"

Евертън и Челси завършиха наравно 0:0 в двубой от 19-тия кръг на английската Висша лига.

Възпитаниците на Сам Алърдайс се пребориха за важна точка и запазиха деветата си позиция в подреждането.

Лондончани владееха положението през по-голямата част от двубоя, като почти не позволиха на съперника да създаде нещо опасно пред вратата на Тибо Куртоа. Най-чистото положение за Челси падна в 47-та минута, когато Маркос Алонсо беше близо до попадение, но вратарят Джордан Пикфорд се намеси решаващо.

Джонджо Кени в добавеното време на срещата пропусна да донесе победата на Евертън, след като ударът с глава му мина над вратата.

Така възпитаниците на Сам Алърдайс остават на 9-то място с 26 точки. Челси е трети с 39.