Супер Кейн разнищи Бърнли (ВИДЕО)

Тотнъм спечели важни три точки на негостоприемен стадион

Tотнъм победи Бърнли с 3:0 на "Търф Моор" в мач от 19-ия кръг на Висшата лига.

В герой за лондончани отново се превърна звездата на отбора Хари Кейн, който реализира хеттрик. Бърнли е традиционно силен съперник у дома, но този път преклони глава пред видимо по-класния тим на "Тотнъм"

Още в седмата минута "шпорите" поведоха. Кевин Лонг посегна за една топка и Деле Али се свлече на земята. Реферът Майкъл Оливър реши да посочи бялата точка и Хари Кейн не сгреши при изпълнението.

В последствие вратарят на домакините Ник Поуп прекрасно спаси два последователни удара на Муса Сисоко, който излезе очи в очи с него.

В началото на второто полуврене Хюн-Мин Сон буквално изпусна непосредстввено пред вратата, като прати топката над вратата.

В 69-та минута Хари Кейн направи резултата 2:0. Сисоко го изведе и сам срещу вратаря английският национал не сгреши, за да реализира второто си попадение.

Десет минути по-късно голаджията оформи и хеттрика си с красив удар.

Победата изкачи "шпорите" на пета позиция с актив от 34 точки. Те изпревариха именно Бърнли, който остава седми с 32 точки.