Марица победи Асеновец в контрола

Димитров използва всички налични здрави футболисти в спаринга

Марица (Пловдив) постигна първи успех в контролните срещи от зимната подготовка, побеждавайки с 1:0 тима на Асеновец като домакин.

Старши треньорът на маричани Стоян Димитров използва всички налични здрави футболисти в спаринга.

Първата част започна равностойно, но след средата Марица взе инициативата. Пропуски пред вратата на гостите направиха Рангел Игнатов, Даниел Спасов, Христо Дяков, както и Джунейт Яшар от пряк свободен удар. Кирил Акалски пък се наложи да се намесва на два пъти в началото на срещата.

През втората част Марица заигра по-офанзивно, докато гостите се защитаваха. Наставникът на маричани Стоян Димитров подмени почти целия състав, а в средата на втората част на терена се появиха и няколко юноши.

В 61-ата минута падна и единственото попадение. Петър Чалъков отправи хубав диагонален удар от около 20 метра по земя и изненада стража на Асеновец, прокарвайки топката в долния ляв ъгъл.

До края на срещата "жълто-сините" изпуснаха още 5-6 положения, докато гостите застрашиха Илия Николов чак в самия край на двубоя.

На 3-ти февруари "жълто-сините" заминават на седемдневен лагер в Хисаря, където ще изиграят контролна среща срещу състава на Ботев /Гълъбово/. Приятелската среща ще се състои в деня на пристигане на маричани - 3-ти февруари, от 14.00 часа.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен