Берое приключи контролите с обрат

Старозагорци биха украинския Верес

Отборът на Берое достигна до пълен обрат над украинския Верес в днешната контрола между двата тима.

Старозагорци победиха с 2:1, въпреки че през първата част на мача губеха с 0:1. Това бе и последната проверка за тима по време на подготвителния лагер в Турция.

Старозагорци стартираха срещата с няколко бързи атаки. Още в 8-ата минута Охене отне топка от противников играч в центъра на терена и с хубав извеждащ пас намери Камбуров в наказателното поле, но ударът на нападателя бе блокиран.

В 17-ата минута обаче, Денис Кожанов отбеляза след директен изстрел от пряк свободен удар и изведе украиснкия тим напред в резултата. Малко след това Калинчук отправи силен шут от 22 метра, но топката попадна право в ръцете Аргилашки.

В 30-ата минута след центриране на Ахмед, Мартин Камбуров пробва удар с глава, но неуспешно. Веднага след това Цонев центрира от корнер и топката достигна до Педро в пеналта, но ударът на португалеца бе избит от бранител.

Берое достигна до пълния обрат за само пет минути. Първо извеждащо подаване на Райнов стигна до Ахмед , той пробва удар от границата на наказателното поле, топката бе избита и попадна в краката на Педро, който с много точен прехвърлящ удар изравни резултата - 1:1.

Берое: 23. Георги Аргилашки - 3. Милен Желев (45′ - 28. Веселин Пенев), 26. Камен Хаджиев (45′ - 6. Иван Иванов), 20. Матеус Леони (45′ - 5. Павел Виданов) - 8. Карлос Охене (45′ - 7. Мартин Райнов), 11. Иван Бандаловски (66′ - 15. Георги Динков), 13. Емин Ахмед (78′- 27. Александър Енев), 16. Марко Адамович (78′- 24. Никола Гавов)10. Борислав Цонев (46′ - 4. Кохей Като), 14. Педро Еуженио, 9. Мартин Камбуров (46′ - 21. Серджиу Негрут).

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен