Рекорд и победа на Денвър в НБА

Минесота обърна Лейкърс

Сръбският център на Денвър Нъгетс Никола Йокич регистрира най-бързия "трипъл-дабъл" в историята на НБА при успеха на "златните буци" със 134:123 над Милуоки като гост.

Йокич приключи срещата с 30 точки, 15 борби и 17 асистенции, а 22-годишният сърбин стигна до петия си "трибъл-дабъл" за сезона за едва 14 минути и 11 секунди на терена, като това се случи малко повече от минута преди края на първото полувреме.

Силната игра на Йокич бе допълнена от отличната стрелба на Денвър от тройката, донесла 24 точни попадения от далечно разстояние.

Звездата на Милуоки Янис Антетокунбо също изигра много силен мач и завърши с "трипъл-дабъл" от 36 точки, 11 борби и 13 асистенци, но това не се оказа достатъчно за домакините.

Гари Харис вкара 28 точки за Денвър, а Джамал Мъри завърши с 26, докато за Милуоки с Ерик Бледсо остана с 27 точки, а Крис Мидълтън прибави 17.

В другия мач от тази нощ, който е последен в НБА преди "Звездния уикенд" в Лос Анджелис, Минесота победи като домакин Лос Анджелис Лейкърс със 119:111.

"Горските вълци" направиха обрат, след като изоставаха в един момент с 15 точки, а до средата на последната третина Лейкърс имаше преднина в резултата. Водени от Джими Бътлър, който реализира 9 поредни точки в края на срещата, домакините стопиха пасив от 7 точки в последната четвърт. Таж Гибсън бе най-полезен за Минесота с 28 точки, Бътлър приключи с 24, а още 20 вкара Джеф Тийг.

За Лейкърс най-резултатен бе Джулиъс Рандъл с 23 точки, а с 19 остана Ивица Зубач.

Резултати от мачовете в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА):

Милуоки - Денвър 123:134
Минесота - Лос Анджелис Лейкърс 119:111

Лидери в отделните дивизии:

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Торонто 41 победи/16 загуби, Бостън 40/19, Филаделфия 30/25
Централна дивизия: Кливланд 34/22, Индиана 33/25, Милуоки 32/25
Югоизточна дивизия: Вашингтон 33/24, Маями 30/28, Шарлът 24/33