Етър изпусна спечелен мач в дебюта на Балъков (ВИДЕО)

Септември върна три гола за 14 минути

Етър направи 3:3 със Септември в дебюта на Красимир Балъков начело на тима. Домакините изиграха страхотно първо полувреме, в което блеснаха две от новите попълнения - Алисана Мане и Велко Батрович. "Виолетовите" имаха аванс от три гола на почивката, но през второто полувреме допусна по нелеп начин гостите да стигнат до равенство само в разстояние на 14 минути.

Етър притисна съперника си още от първата минута, а в 19-ата вече водеше с 1:0. Аласана Мане стреля извън наказателното поле, вратарят Янко Георгиев боксира топката, която попадна в Даниел Младенов и той опъна мрежата на гостите. Това беше първо попадение на бившия футболист на Левски и Пирин този сезон.

Септември поиска дузпа в 25-ата минута. Иван Тилев падна в наказателното поле, но реферът прецени, че симулира и му вдигна жълт картон.

В 28-ата минута домакините пропуснаха страхотен шанс. Юношата на Барселона Мане подаде към Батрович, който се измъкна от защитата, но се успя да учели топката. Малко след това падна и втория гол за "виолетовите".  Вкара го Иван Петков с плътен изстрел в десния ъгъл на вратата на Янко Георгиев.

Минута преди края на първата част Етър стигна до 3:0. Пашов центрира и Батрович с глава отбеляза.

След почивката Етър намали темпото. В 54-ата минута Борис Галчев  хвърли пас към Мартин Тошев зад защитата на домакините, но нападателят стреля нескопосано в аут. Три след това Септември получи дузпа. Тошев беше спънат в наказателното поле и сам реализира за 1:3.

В 62-ата минута Крис Гади вкара втори гол за гостите. Той засече с глава центриране отляво на вратарата на Етър.

120 секунди след това Батрович изскочи на стрелкова позиция, но Янко Георгиев спаси. С това приключиха и чистите голови възможности пред двете врати.

В 88-ата минута Будинов стреля по диагонала, но вратаря на Етър спаси.

ЕТЪР - СЕПТЕМВРИ 3:3
1:0 Даниел Младенов 19
2:0 Иван Петков 31
3:0 Велко Батрович 44
3:1 Мартин Тошев 58-дузпа
3:2 Крис Гади 62
3:3 Мартин Тошев 72

Стартови състави:

ЕТЪР: 12. Денис Гргич, 6. Георги Пашов, 21. Венцислав Василев, 16. Пламен Гълъбов, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов, 8. Румен Руменов, 25. Аласана Мане, 11. Даниел Младенов, 70. Велко Батрович, 9. Иван Петков
Треньор: Красимир Балъков

СЕПТЕМВРИ: 21. Янко Георгиев, 6. Елтон, 22. Фабиано Алвеш, 4. Мики Орачев, 25. Иван Стоянов, 8. Борис Галчев, 10. Асен Чандъров, 14. Янко Сандански, 19. Крис Гади, 11. Иван Тилев, 9. Мартин Тошев