Кой ще спечели дербито ЦСКА – Левски?

17 февруари 2018 16:55 Виктор Петков

Летящ старт за ЦСКА! "Червените" пак на върха (СНИМКИ+ВИДЕО)

ЦСКА победи с категоричното 5:0 Верея при гостуването си от 21-ия кръг на Първа Професионална лига и първи мач от пролетния дял на шампионата.

Със спечелените три точки "армейците" излизат на първото място в класирането с 50 точки - с две повече от Лудогорец, който ще изиграе утре своята среща от кръга срещу Славия.

Срещата започна перфектно за гостите и още в 3-та минута те откриха резултата. Фернандо Каранга спря удар извън наказателното поле, обърна се и сам срещу Наумов прати топката в мрежата. След по-малко от 15 минути Рафаел Енрике покачи на 2:0. отдясно Десподов подаде към Каранга, бразилецът пропусна топката и Енрике без проблеми отбеляза.

В 30-та минута Енрике можеше да отбележи и втори гол в срещата, но след няколко опасни удара, които Наумов спаси, крилото на "червените" се оказа в засада и не успя да се възползва от положението.

След почивката Верея показа малко по-добра игра, като в 52-та минута Милен Танев стреля и ударът му мина встрани от вратата на Черниаускас. Седем минути по-късно отново той отправи удар извън наказателното поле, който беше близо до целта, но отново недостатъчно точен.

Така се стигна до 62-та минута, когато Фернандо Каранга отбелязва втория си гол в срещата, след като Здравко Илиев изби центриране отдясно и излъга Даниел Наумов, напуснал вратата си. Топката стигна до Каранга, който с хубав прехвърлящ удар прати топката в мрежата.

ЦСКА не намали темпото дори след класическата си преднина и в 78-та минута Роланд Алберт отбелязва четвърто попадение за "армейците", след като получи топката на скорост в наказтелното поле и с мощен удар по земя успява да се разпише. Малко след това влезлият като резерва ново попълнение на "червените" Жан Бланко направи пропуск, но в 90-та минута той успя да направи добавка  при спасен удар от Наумов и оформи крайния резултат.

Така ЦСКА стигна до 15-та си победа в Първа Професионална лига и 19-ия си пореден мач без загуба. Верея пък остава шести с 31 точки.

Събития

90' Край на мача Край на мача, ЦСКА победи с категоричното 5:0 Верея
90' Гол ГОООЛ ЗА ЦСКА! Жан Бланко дебютира за "армейците" в официален мач с гол, след като успя да направи добавка на спасен удар от Наумов!
81' Смяна за състезател излизащ от игра Рафаел Енрике напуска
81' Смяна за състезател влизащ в игра Александър Георгиев е последната смяна в състава на ЦСКА
80' Смяна за състезател влизащ в игра Денислав Станчев влиза в игра
80' Смяна за състезател излизащ от игра Милен Танев е заменен в състава на Верея
78' Гол ГООООЛ ЗА ЦСКА! Роланд Алберт отбелязва четвърто попадение за ЦСКА, след като получи топката на скорост в наказтелното поле и с мощен удар по земя успява да се разпише
76' Смяна за състезател влизащ в игра Новото попълнение Жан Бланко влиза в игра
76' Смяна за състезател излизащ от игра Фернандо Каранга напуска терена за ЦСКА
70' Смяна за състезател влизащ в игра Александър Дюлгеров влиза на терена
70' Смяна за състезател излизащ от игра Раул Лое е първата смяна на Стамен Белчев
66' Жълт картон Жълтите картони валят един след друг - поредният потърпевш е Раул Лое
65' Жълт картон Пореден жълт картон в срещата, получава то Тиаго Родригез
63' Това е 19-то попадение за Фернандо Каранга през този сезон
62' Гол ГОООЛ ЗА ЦСКА! Фернандо Каранга отбелязва втория си гол в срещата, след като Здравко Илиев изби центриране отдясно и излъга Даниел Наумов, напуснал вратата си. Топката стигна до Каранга, който с хубав прехвърлящ удар отбеляза
61' Жълт картон Кирил Десподов с жълт картон, след като спря възможност за бърза контраатака за Верея
59' Удар Нов опасен удар на Милен Танев извън наказателното поле, който минава на сантиметри от страничната греда
55' Смяна за състезател излизащ от игра Валери Домовчийски е замененият футболист
55' Смяна за състезател влизащ в игра Илиян Йорданов се появява на терена
54' Жълт картон Венцислав Бенгюзов също е официално предупреден
53' Жълт картон Рафал Енрике е първият футболист на ЦСКА, получаващ жълт картон днес
52' Bнимание Опасен удар на Милен Танев, който минава встрани от вратата на Черниаускас
50' Смяна за състезател влизащ в игра Памен Тенев влиза на негово място
50' Смяна за състезател излизащ от игра Илия Мунин напуска терена
46' Начало на мача Начало на второто полувреме между Верея и ЦСКА
45' Край на мача Край на първата част
44' Рафаел Енрике падна в наказателното поле на Верея, но дузпа не е отсъдена
43' Удар Центриране на Алберт и удар с глава на Раул Лое, но топката излита високо над вратата
35' Жълт картон Пореден жълт картон в състава на домакините - този път за Валери Домовчийски
32' Жълт картон Жълт картон и за Милен Танев
30' Bнимание Невероятно разбъркване пред вратата на Верея! Наумов на два пъти спаси опасни удари пред себе си, а в крайна сметка Луис Енрике попада в положение на засада
22' Жълт картон Жълт картон за Веселин Минев заради бурнит му протиести за нарушение от негова страна
20' Удар Първи точен изстрел на Верея, но изстрелът на Вълчев не затрудни Черниаускас
16' Гол ГОООООЛ ЗА ЦСКА! Рафаел Енрике покачва аванса на гостите до 2:0, след като Десподов подаде към Каранга, бразилецът пропусна топката и крилото без проблеми отбеляза!
12' Жълт картон Жълт картон за Георги Вълчев след нарушение срещу Луис Енрике
3' Гол ГООЛ за ЦСКА! Фернандо Каранга спря удар, обърна се в наказателното поле и сам срещу Наумов прати топката в мрежата!
2' По всичко личи, че феновете на ЦСКА са заели по-голямата част от трибуните на стадиона
1' Bнимание Ударно начало за ЦСКА, Рафаел Енрике с опасен удар с глава, който е избит от Наумов!
1' Начало на мача Начало на срещата в Стара Загора