Байерн се измъкна на косъм от издънка срещу Волфсбург

Вижте всички резултати от 23-ия кръг на германското първенство

Лидерът в германската Бундеслига Байерн Мюнхен победи с 2:1 при гостуването си на Волфсбург в мач от 23-ия кръг на първенството. 13-ия в класирането беше на няколко минути от това да стане едва третият отбор през сезона, който взима точка от баварската машина.

Срещата на "Фолксваген Арена" започна страхотно за Волфсбург и още в 8-та минута зелените поведоха след гол на Даниел Дидави, който успя да засече центриране отляво на далечната греда и с глава преодоля Улрих.

Байерн веднага реагира на изоставането си и притисна съперника в половината му, но удари на Себастиан Руди и Ариен Робен не затрудниха Кастелс. Първото полувреме завърши при аванс на домакините, а второто не се различаваше особено. В 53-та минута Сандро Вагнер пробва късмета си, но мрежата на Волфсбург остана суха.

В 64-та минута обаче Вагнер най-накрая успя да се разпише след шеметна контра на баварците, пробив на Робен отдясно и центриране в наказателното поле.

До края на срещата гостите от Мюнхен се опитаха да направят пълен обрат и това се случи във втората минута на продължението, след като беше отсъдена дузпа в тяхна, полза, която Роберт Левандовски реализира.

Така Байерн загря с победа преди срещата от 1/8-финалите в Шампионската лига срещу Бешикташ във вторник и остава на първото място в Германия с 59 точки. Волфсбург пък остават на 14-то място с 24 точки.

13 0 Волфсбург 23 4 12 7 26:30 -4
Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)