ЦСКА - 44 години от победата над Байерн

Бекенбауер впечатлен от Георги Денев

На днешната дата през 1974 година ЦСКА изиграва един от най-паметните мачове в Европа.

След отстраняването на Аякс, съперник на червените на четвъртфиналите в турнира за Купата на европейските шампиони е Байерн Мюнхен, който впоследствие печели трофея.

В първия мач на "Олимпиящадион" в Мюнхен ЦСКА отстъпва на германския колос с 1:4. Реваншът в София обаче предлага едно от най-силните представяния на армейците в Европа и само късметът спасява германския колос от отпадане на четвъртфиналите.

Пред 70 хиляди зрители на Националния стадион "Васил Левски" ЦСКА e на крачка от подвига, въпреки че срещата тръгва зле и Брайтнер открива от дузпа.

След това обаче червените тотално надиграват противника, в чиито редици са Сеп Майер, Франц Бекенбауер, Паул Брайтнер, Герд Мюлер и Ули Хьонес. Резултатът е изравнен в 41-та минута с гол на Божил Колев, а Георги Денев веднага след почивката е точен за 2:1.

Следват неспирни атаки към вратата на Байерн, но уникалните намеси на Сеп Майер и страничните греди спасяват немците след удари на Димитър Пенев, Аспарух Никодимов и Стефан Михайлов.

След срещата Франц Бекенбауер не пести комплиментите за представянето на ЦСКА и определя Георги Денев като неуловим.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен