ЦСКА победи Ботев в полуфинал за Купата

"Червените" се налжиха с 3:1 в Пловдив

Юношите на ЦСКА, родени през 2004 година, победиха Ботев (Пловдив) с 3:1 като гост в първия мач от полуфиналите за Купата на БФС, който се игра на базата на домакините в квартал "Коматево".

Армейците, водени от Атанас Борносузов, пропуснаха отлични възможности за гол преди да поведат в резултата в 27-та минута, когато точен беше Йоан Борносузов. В последната 35-а минута на първата част Павел Жабов вкара за 2:0.

В 41-та минута Жабов се разписа за 3:1, а четири по-късно Ботев върна един гол след точно изпълнена дузпа. Домакините получиха втора дузпа минути по-късно, но нашият вратар Иван Маринов спаси и резултатът остана 3:1 в полза на червените.

В другия полуфинал Левски победи Лудогорец с 3:1.

Реваншите от полуфиналите за Купата на БФС са след седмица - на 28 март (сряда).

Ботев Пд - ЦСКА 1:3

Голмайстри: Йоан Борносузов, Павел Жабов (2)

Състав на ЦСКА: Иван Маринов, Виктор Атанасов, Габриел Александров, Валентин Ситнилски (к), Мартин Влаевски, Йоан Лозанов, Георги Чорбаджийски, Кирил Великов, Ясен Цеков, Павел Жабов, Йоан Борносузов;