Юношите паднаха и от Белгия

Момчетата на Ангел Стойков завършват четвърти, след една спечелена точка и без отбелязан гол

България (19) загуби с 0:2 от Белгия (19) в последен мач от Елитния кръг на европейските квалификации в Група 6.

Съперникът на трикольорите нанесе своя удар в средата на втората част, когато в рамките на девет минути вкара две попадения чрез Деваеле и Опенда, като по този начин изпревари лъвчетата за третото място в групата.

На Евро 2018 от нашата група пък се класира Франция. Петлите надделяха с 4:2 срещу домакина Испания в пряк двубой за първото място и след три успеха заслужено ще пътува за финалите във Финландия по-късно през тази година.

Момчетата на Ангел Стойков пък завършват четвърти, след една спечелена точка и без отбелязан гол. Но трябва да отбележим, че трикольорите премериха сили с три от водещите школи не само на Стария континет, но и в света. Нашите стартираха с 0:0 срещу Испания, а после паднаха от Франция и Белгия с по 0:2.

Първата опасност бе пред вратата на трикольорите. Още в първата минута Верлинден стреля, но Шейтанов спаси. "Лъвчетата" отговориха подобаващо в 11-ата минута, когато Станислав Иванов шутира, но Габриел се намеси добре и спаси. Половин час след началото на мача българският тим изпусна да поведе след удар на Кабов в аут.

До края на полувремето трикольорите бяха по-активният тим, но Андреа Христов стреля покрай вратата, а шут на Кръстев бе блокиран.

В началото на втората част Ндайшимие и Тилев опитаха да изненадат двамата вратари с далечни удари, но неуспешно.

Така се стигна до 58-ата минута, когато белгийците поведоха с 1:0. Автор на попадението стана Деваеле след асистенция на Боонен. Девет минути по-късно футболистите на Ангел Стойков допуснаха втори гол. Той бе реализиран от резервата Опенда.
България U15 с реми срещу Косово (ВИДЕО)

Две дузпи и 1:1 в контрола, играна в Прищина

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор