Бронз за българския ансамбъл на три топки и две въжета

Световната купа завършва по-късно днес с галаспектакъла

Българският ансамбъл спечели бронзов медал на финала на три топки и две въжета на Световната купа по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София. Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова и Елена Бинева допуснаха грешки в изпълнението си (излизане на гимнастичка и уред извън терена) и бяха оценени със 17.700 точки. Златният медал на топки и въжета спечели Япония с 18.800 точки, а на второ място е Италия със 17.800.

В първия финал на пет обръча българките вдигнаха на крака публиката в залата със своето изпълнение и взе титлата с оценка от 20.850 точки (12.300 за трудност). Възпитаничките на Весела Димитрова приключват надпреварата с две златни и едно бронзово отличие, след като снощи триумфираха в многобоя.

Сребърното отличие на пет обръча стана притежание на ансамбъла на Япония с 19.800 точки (12.000 за трудност). Италия спечели бронза с 19.650 точки. Ръководството на италианския тим подаде контестация за оценката, но тя беше отхвърлена. Световната купа завършва по-късно днес с галаспектакъла.
Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат