УНИКАЛНО: Юнайтед спря Сити за титлата с извънземен обрат (ВИДЕО+СНИМКИ)

Моуриньо отложи празненствата при градския съперник

Манчестър Юнайтед сътвори феноменален обрат от 0:2 до 3:2 срещу Манчестър Сити на "Етихад". При успех домакините щяха да спечелят предсрочно титлата. Сега обаче купонът се отлага.

"Червените дяволи" изиграха много слабо първо полувреме, в което не отправиха нито един удар към вратата на съперника. Сити диктуваше темпото, вкара два гола и изпусна поне още толкова, макар че Пеп Геардиола беше оставил Кевид де Бройне, Жезус и Кун Агуеро на пейката. След почивката картината коренно се промени. Пол Погба набързо вкара два гола, а Крис Смолинг направи обрата възможен.

Домакините поведоха в 25-ата минута. Капитанът Венсан Компани засече центриране от ъглов удар и с глава заби топката в мрежата на Юнайтед. Само пет по-късно “гражданите” вкараха втори гол. Рахим Стърлинг намери Гюндоган в наказателното поле, а той се завъртя покрай Матич и с нисък удар удвои аванса на домакините.

До края на първата част предимството на Сити продължи да бъде осезаемо. Стърлинг на два пъти стреля над вратата.

Феновете на “Етихад” бяха шокирани в началото на второто полувреме, когато Пол Погба поведе Ман Юнайтед към феноменален обрат с два гола в рамките на 120 секунди.

В 53-ата минута французинът получи топката от Ерера и простреля Едерсон за 1:2. В 55-ата Алексис Санчес центрира и Погба отправи неспасяем удар с глава - 2:2.

Това обаче не бе всичко. В 69-та минута Крис Смолинг се реваншира за грешката си при първия гол. Асистенцията отново беше на Алексис Санчес, който центрира от свободен удар, а Смолинг вкара за 3:2.

До края Сити натискаше с всички сили. В игра за “гражданите” се появи дори Серхио Агуеро, който бе близо до изравнителния гол в 90-та минута. Де Хеа обаче направи феноменално спасяване. Секунди по-късно Стърлинг удари греда, което означаваше и първа домакинска загуба за лидера този сезон.

Олимпиакос пак би Астън Вила и е на финал (ВИДЕО)

Гърците ще спорят с Фиорентина за трофея, отстраниха последния английски тим в Европа

Невиждано: Аталанта на финал в Европа (ВИДЕО)