Левски бие Монтана с първия гол на Жоао Силва, Лоуински бе освободен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Португалецът се разписа от дузпа, Даниел Димов вкара победния гол за 2:1, Кристоф Лоунски разочарова и си тръгва

Левски победи Монтана с 2:1 в контрола на едно от помощните игрища на стадион „Георги Аспарухов”. В експериментален състав момчетата на Илиан Илиев стигнаха до успеха с гол на Даниел Димов в края на мача.

За „сините” цял мач изигра дошлия на проби от Локо (Пд) Илиян Йорданов, който игра с много хъс и в няколко ситуации си спечели овациите на публиката. Другият играч на проби обаче разочарова. Централният бранител Кристоф Лоуински не бе убедителен и носи основа вина за попадението на Монтана след половин час игра. Французинът бе заменен в 60-ата минута от своя сънародник Ромейн Ели.

Какво сподели Илиан Илиев след края на мача относно плановете на ръководството за двамата футболисти на проби четете тук

Двата отбора уплътниха паузата в А група с контролна среща помежду си на едно от помощните игрища на стадион „Георги Аспарухов”.

Илиан Илиев заложи на млади играчи, които по-рядко попадат в титулярния му състав. Сред обаче бяха и двамата играчи на проби – Илиян Йорданов и Кристоф Лоуински.

500 души, мотивирани от хубавото време и силния старт на Левски в шампионата, дойдоха да гледат на живо проверката, предаде репортер на Novsport.com от „Герена”.

В първите 10 минути много ясно си личеше, че „сините” никога не са играли в този състав и играчите не съумяваха да изградят опасни атаки.

Първият шут дойде от страна на гостите. В 10-ата минута Спас Георгиев опита късмета си отдалеч, но бе много неточен. „Сините” отвърнаха също с далечен удар – отправи го Цветелин Тонев, който също не затрудни съперника.

Левски получи дузпа в 16-ата минута, когато Прохазка получи пас в наказателното поле, но Личков го фаулира. Жоао Силва пое отговорността да изпълни дузпата и вкара първия си гол за Левски, макар и в контрола, в 17-ата минута за 1:0.

Веднага след попадението Мирослав Антонов бе изведен удобно, напредна към наказателното поле, но стреля в тялото на Ивайло Василев, който отрази.

Монтана изравни след 30 минути игра, а грешката бе на Кристоф Лоунски, който е на проби при „сините”. Лоуински беше разминат, Деян Христов бе изведен сам срещу втатаря, стреля , топката се отклони във Василев и влезе в долния ляв ъгъл за 1:1.

До почивката Лоунски опита да се реваншира за грешката си, но шутира много неточно по земя отдалеч. Жоао Силва намери удобна позиция, финтира бранител и стреля, ала прати на метър покрай вратата.

Последната възможност бе точно преди реферът Борислав Колев да даде сигнал за край на първата част. Жоао Силва застана зад топката при един пряк свободен удар, но стреля право в стената.

На почивката Илиан Илиев направи три промени, а в Монтана бе извършена вратарска рокада.

Головите положения бяха сведени до минимум, а играта често бе прекъсвана, за да се извършват смени.

Резервата Тодор Чаворски се включи активно и веднъж принуди вратаря Яначков да спасява негов удар от пряк свободен удар, а после опита атрактивна задна ножица от точката на дузпата, но прати високо над целта.

Преди задната ножица обаче Левски поведе в 78-ата минута. Симеон Райков изсипа пред вратата от един пряк свободен удар, Жоао Силва се пребори и игра с топката, последва меле и най-съобразителен бе Даниел Димов, който почти на празна врата направи 2:1.

До края Симеон Райков имаше шанс да покачи резултата, но от чисто положение би право във вратаря на Монтана.

Левски победи с 2:1, а след мача стана ясно, че Кристоф Лоуински е освободен, а Илиян Йорданов има големи шансове да подпише с клуба.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

Ето съставите за мача:

Левски: 1. Ивайло Василев, 2. Дъстли Мулдер (к), 5. Кристоф Лоуински, 7. Даниел Димов, 6. Орлин Старокин, 32. Радослав Цонев, 8. Роман Прохазка, 21. Цветелин Тонев, 30. Антонио Вутов, 22. Илиян Йорданов, 9. Жоао Силва
Резерви: 24. Александър Любенов, 3. Ромейн Ели, 11. Симеон Райков, 29. Валентин Добревски, 16. Кристовао Рамос, 26. Христо Попадийн, 17. Тодор Чаворски, 25. Мики Орачев, 33. Любомир Илиев, 31. Марсиньо, 14. Агеманг Опоку, 19. Базил Де Карвальо, 15. Георги Стоичков

Монтана: 12. Сендо Кополо, 2. Георги Мечечиев, 20. Мартин Ковачев, 6. Марттин Сечков, 14. Антон Личков, 8. Димитър Илиев, 7. Йордан Тодоров, 23. Спас Георгиев, 11. Владимир Мичев, 19. Мирослав Антонов (к), 18. Деян Христов
Резерви: 1. Ивайло Яначков, 10. Георги Васиелв, 3. Мартин Димов, 27. Крисиятн Методиев
21. Самир Аясс, 24. Валери Беров, 4. Виктор Дениран, Андон Гущеров

Съдия: Борислав Колев

ЛЕВСКИ - МОНТАНА 2:1
1:0 17' Жоао Силва (дузпа)
1:1 30' Деян Христов
2:1 78' Даниел Димов

90 - Край на мача! Левски победи Монтана с 2:1 в контрола на "Герена".

86 - Райков, който играе на дясното крило вместо Тонев, бе изведен и стреля право в ръцете на вратаря и Яначков лови.

85 - Жоао Силва е заменен от Любомир Илиев.

84 - Задна ножица на Чаворски от точката на дузпата, но топката мина над вратата.

78 - ГООООЛ - 2:1 ЗА ЛЕВСКИ! Симеон Райков изсипа в наказателното поле от фаул, Жоао Силва игра с топката, полчи се разбъркване, най-съобразителен бе Даниел Димов, който от вратарското поле почти на празна врата вкара за 2:1!

72 - Симеон Райков и Валентин Добревски заменят Радослав Цонев и Цветелин Тонев.

64 - Удар на Чаворски от свободен удар, високо над вратата

63 -
Жълт картон за Мартин Ковачев за груб фаул, мачът загрубя

62 -
Жълт картон на Илиян Йорданов току що за задържане

61 -
Илиян Йорданов си спечели овациите на публиката след серия от финтове по лявото крило, благодарение на която изкара ъглов удар

60 - След час игра Ромейн Ели заменя каращия проби Кристоф Лоуински, който разочарова днес.

58 - Жълт картон за Георги Стоичков от Левски за грубо нарушение

55 - Две смени в Монтана. Самир Аясс и Андон Гущеров сменят Йордан Тодоров и Спас Георгиев

48 - В отбора на Монтана има вратарска смяна - Яначков заема място под рамката вместо Кополо.

47 - Капитанът на Монтана Миро Антонов получи удар, остана да лежи, но после се изправи и се върна на терена.

46 - Илиан Илиев е извадил днешния капитан Дъстли Мулдер, Орлин Старокин, Роман Прохазка и Антонио Вутов.

46 - Христо Попадийн, Георги Стоичков, Тодор Чаворски и Мики Орачев се появяват в игра за Левски на почивката.

46 - Двата отбора почиваха по-малко от 10 минути в съблекалните и подновиха игра.

45+1 - Край на първата част! Левски - Монтана 1:1

45 - Жоао Силва стреля от пряк свободен удар в стената, последва центриране, Вутов опита задна ножица, но има засада

42 - Жоао СИлва беше изведен отдясно в наказателното поле, срещу него имаше защитник, португалецът финтира и стреля добре, но на около метър покрай целта

40 - Антон Личков стреля с левяи крак от пряк свободен удар, но Ивайло Василев изби

36- Анемичен удар на Лоуински с левия крак от далечно разстояние, много неточно по тревата.

30 - ГОЛ ЗА МОНТАНА - 1:1! Лоунски беше разминат,  Деян Христов бе изведен сам срещу вратаря, стреля, топката се отклони във вратаря и влезе в долния ляв ъгъл!

22 - Лоуински играе като централен защитник за Левски

21 - Радослав Цонев пробва удар от дъгата на наказателното поле, право в ръцете на вратаря.

19 - Миро Антонов бе изведен, напредна в наказателното поле, остана сам срещу вратаря, но Антонов стреля в него и Василев спаси

18 - Първи гол за Жоао Силва с екипа на Левски в тази проверка.

17 - ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Жоао Силва бележи от дузпа, след като Прохазка бе фаулиран в наказателното поле - 1:0!

14 - Цветелин Тонев шутира с левия крак от границата на наказатленото поле далеч от очертанията на вратата.

11 - Охранителна фирма се грижи за реда и сигурността на мача. Феновете на Левски пеят своите песни. "Сините" фенове са доволни от силния старт на отбора в А група.

11 - Равностойна игра в началните минути на двубоя.