Дунав взе трета поредна победа (ВИДЕО)

Тимът на Малин Орачев си уреди среща с Витоша на баражите

Дунав записа трета поредна победа в група "Б" на втората осмица от първенството. След два успеха с по 1:0, този път тимът от Русе спечели гостуването си на Септември с 2:0. По този начин тимът на Малин Орачев си уреди среща с последния Витоша (Бистрица) в баражите за разпределение на местата от 11-о до 14-о. Играе се на разменено гостуване, а победителят си гарантира оставане в елита.

Въпреки поражението Септември печели първото място в групата и битката за 7-ото място ще играе полуфинал с Черно море или Славия.

Гостите откриха резултата още в 7-ата минута. Бирсент Карагарен разстреля стража на Септември с шут от границата на наказателното поле - 0:1.

В 24-ата Дунав удвои преднината си. След рикошет Исмаил Иса получи възможност да напредне в наказателното поле и с прецизен удар вкара - 0:2.

В самия край на първата част Септември можеше да намали. След  разбъркване Елтон се оказа на чиста позиция, но ударът му от малкото наказателно поле срещна гредата, а след това Христо Попадйин изчисти.

И второто полувреме започна по-добре за гостите, които имаха хубава възможност в 53-ата минута, когато удар на Димов мина встрани от вратата.
След това Септември бе близо до попадение, но не успя да реализира. С пропуски за софиянци се отличиха Галчев и Тошев.

В 54-ата минута удар на Борис Галчев не намери очертанията на вратата. Най-големият пропуск за домакините обаче дойде в 66-ата минута, когато Ишмаел Байду се освободи и подаде към Мартин Тошев, който бе сам в наказателното поле, но прати топката слабо и в обсега на Мартин Луков.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен