Челси бутна „лебедите” към изпадащите в дъждовен Уелс (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол №50 на Фабрегас донесе победа №50 на Конте и запази шансовете на лондончани за топ 4

Вече детронираният английски шампион Челси постигна трудна, но изключително важна победа с минималното 1:0 при визитата си на Суонзи от XXXVI кръг на английската Висша лига.

Така лондончани запазиха шансовете си за класиране в четворката, а и мечтите на Уест Бромич Албиън за оцеляване, докато „лебедите” вече са само на точка от изпадащите.

Единственото попадение в срещата, играна под проливен дъжд в Уелс, реализира Франсеск Фабрегас.

Испанският халф откри резултата още в четвъртата минута след пас на Еден Азар и така реализира своето 50-о попадение в Премиършип.

Като цяло мачът бе равностоен, макар че Челси имаше по-добрите положения за гол, но в края домакините също можеха да вземат поне точка след силен финален натиск.

Иначе първото полувреме Суонзи почти не успя с нищо да застраши вратата на лондончани, които трябваше да затворят мача по-рано, ала пропиляха добри възможности за гол след почивката.

В 69-ата минута Еден Азар получи чудесен пас в наказателното поле и стреля с глава от близка дистанция, но право в ръцете на вратаря.

Последва хубав пробив и опасен шут на Емерсон, както и пропуск на Виктор Моузес след блокиран удар на Франсеск Фабрегас.

Малко преди края Суонзи имаше два поредни шанса да изравни.

Първо изстрел на Том Керъл от границата на наказателното поле премина покрай вратата на гостите, а в последната минута появилият се само осем по-рано като резерва Уейн Раутлидж получи в пеналта, ала от десетина метра стреля в обсега на вратаря и Тибо Куртоа спаси.

Така Челси събра 66 точки и изостава с 6 от третия Ливърпул, като има мач по-малко и пряк сблъсък с мърсисайдци в следващия кръг.

Хората на Антонио Конте, постигнал своята 50-а победа от 73 мача във Висшата лига, вече са в серия от четири шампионатни триумфа, докато Суонзи остана без успех в седем двубоя, заемайки 17-а позиция с 33 точки.

Изпадащите Саутхемптън, Стоук Сити и Уест Бромич имат съответно по 32, 30 и 28.