Ливърпул с нова издънка в Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Салах изпусна сам срещу вратаря, реферът подмина дузпа за "червените"

Ливъпрул допусна второ поредно равенство в английската Висша лига. Преди седмица "червените" направиха 2:2 при гостуването си на Уест Бромич. Днес с 0:0 от "Анфийлд" си тръгна Стоук Сити.

Мърсисайдци остават на третото място, но авансът им пред четвъртия Тотнъм е само 4 точки, а "шпорите" имат два мача по-малко. Челси е пети на 9 пункта от Ливърпул също с две срещи в аванс.

Мениджърът Юрген Клоп даде почивка на Джемс Милнър, Садио Мане и Деян Ловрен. Титуляри започнаха Рагнар Клаван, Джо Гомес, Алберто Морено и Дани Ингс.

Мохамед Салах, който се представи далеч от възможностите си, пропусна да вкара още в 6-ата минута. Той се озова очи в очи с вратаря на Стоук и се опита да го прехвърли, но мина покрай от вратата.

В 19-ата минута дойде и най-опасното до момента положение за гостите. Бауер, центрира и Диуф засече топката с глава, но не намели целта.
Веднага след това Александър-Арнолд се озова на върха на атаката на Ливърпул и получи много добро подаване от Салах, но не съумя да преодолее Бътланд.  В ответната атака малко пък не достигна на Питър Кауч да засече в мрежата подаване на Шакири.

В 34-ата минута Салах опита късмета си от фаул. Египтянинът стреля опасно в близкия ъгъл, но топката профуча встрани. Пет минути преди почивката Дани Ингс вкара красив гол от малък ъгъл, но попадението бе отменено заради засада.

След малко повече от час игра Юрген Клоп предприе двойна смяна - Натаниел Клайн и Джеймс Милнър се появиха на местата на Александър-Арнолд и Дани Ингс.

Ливърпул постепенно натика съперника в собственото му наказателно поле. В 87-ата минута домакините бяха сериозно ощетени, след като центриране на Вайналдум срещна ръката на Питерс, а зад него топката очакваха Фирмино и Морено. Футболистите в червено бурно претендираха за дузпа, но главният рефер Андре Маринър реши да не отсъжда такава.

Веднага след това гостите стигнаха до ситуация за гол. Диуф центрира към далечната греда, където Шоукрос се хвърли на шпагат и се опита да засече е опразнения ъгъл, но прати топката встрани от вратата.

Продължението беше 6 минути, в който Ливърпул не спря да щурмува вратата на Стоук, но без успех.