Саутхемптън изпусна Евертън, но се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

„Карамелите“ изравниха в 96-ата минута

Саутхемптън се измъкна от зоната на изпадащите в английската Висша лига, но пропусна златна възможност да поведе с две точки на първия под чертата Суонзи.

"Светците" допуснаха гол в последните секунди при визитата си на Евертън и мачът завърши наравно 1:1.

Срещата от XXXVII кръг бе изгледана на живо от 38 255 зрители и не им предложи попадение през първото полувреме, но малко след началото на второто гостите откриха резултата.

Появилият се на почивката Нейтън Редмънд бе точен в 56-ата минута, но в 85-ата съотборникът му Мая Йошида получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко.

Евертън се възползва от това в шестата минута на добавеното време, когато Том Дейвис изравни и така двата тима поделиха точките.

Със спечелената една „светците“ се изравниха със Суонзи, но поради по-добрите си показатели изместиха „лебедите“ от спасителната 17-а позиция.

Евертън има 49 точки, със 17 повече от Саутхемптън, заемайки осмото място.

ТОВА БОЛИ! Евертън спря Ливърпул за титлата (ВИДЕО)