Отборът на Живко Миланов вдигна титлата в Кипър

АПОЕЛ триумфира за шеста поредна година

АПОЕЛ Никозия спечели шеста поредна и общо 27-а титла в кипърското първенство след драматичен обрат с 2:1 срещу Анортозис в последния кръг от шампионата.

След успеха възпитаниците на португалския спец Бруно Балтазар вече са недостижими на върха с 86 точки.

Българският защитник Живко Миланов не игра за домакините. Той беше изваден от картотеките за пролетния полусезон заради травма.

Друг българин Владимир Гаджев пък остана резерва в състава на Анортозис, който откри резултата чрез испанеца Мигел Паланка в средата на първото полувреме. Емилио Нсуе изравни малко преди почивката, а две минути преди края бенинският нападател Микаел Поте вкара за 2:1 и гарантира титлата за АПОЕЛ.

Аполон Лимасол остава със сребърните медали, а Анортозис завършва с 69 точки и заслужи бронзовите отличия.