Волейболистите загубиха от Германия на старта в Техеран (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Пламен Константинов допусна обрат от 2:1 до 2:3

България записа осма загуба в Лигата на нациите. Волейболистите ни отстъпиха с 2:3 (21, -22, 23, -23, -13) на Германия в първия си мач от турнира в Техеран. Утре България излиза срещу домакина Иран. Срещата е от 17:00 часа.

Селекционерът Пламен Константинов започна със Светослав Гоцев, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Боян Йорданов, Николай Пенчев, Алекс Грозданов и Владислав Иванов - либеро.

След поредица от изравнявания на резултата българите успяха да си осигурят комфортна преднина при 22:18 и без проблеми поведоха с 1:0.
Във втората част нашите започнаха да правят повече грешки и немците успяха да изравнят геймовете.

Нервите на българските волейболисти се оказаха по-издръжливи те поведоха с 2-1 гейма. Последва непостоянство в играта и от двете страни на мрежата, което прати мача в тайбрек.

България отстъпваше с 8:12 в решашаващата пета част, но се върна в мача при 12:13, но в крайна сметка не успя да стигне до успех в мача.
За Германия Мориц Каритцек реализира 17 точки, а Симон Хирш добави 16.

Най-резултатен за България беше Валентин Братоев с 15 точки, Боян Йорданов добави 14 точки, а Светослав Гоцев се разписа с 10.

Попов: Среброто не е утеха