Младежите завършиха квалификациите с успех след обрат в Люксембург (снимки)

Ради Кирилов герой за малките "лъвове" във Великото херцогство

Младежкият национален отбор на България приключи с очаквана победа над Люксембург европейските квалификации, след като стигна до успех с 3:1 след обрат.

В герой за младите „лъвове”, които още преди срещата изгубиха шансове за класиране на форума догодина, се превърна нападателят на италианския Киево Радослав Кирило.

Роденият в Симитли стрелец вкара два гола през второто полувреме, разписвайки се в 49-ата и в 69-ата минута, а с това донесе и победата с 3:1 над домакините от Великото херцогство. Те откриха резултата още от съблекалните, след като Гонсало Алмейда им даде преднина във втората минута, но звездата на Чавдар /Етрополе/ Ивайло Чочев възстанови статуквото 10 минути по-късно.

Последваха силни минути на нашите, но вратарят на домакините се справи с опасен удар на Антон Карачанаков и така почивката дойде при равенство 1:1.

След нея нашите овладяха инициативата и заслужено стигнаха до успеха, затвърдил третата позиция в групата. Възпитаниците на Михаил Мадански събраха актив от 12 точки от 8 мача и останаха на 5 от втория в подреждането състав на Шотландия.

Стартови състави:

България: Кунчев, Дреновички, Терзиев, Цветков, Костадинов, Вълчанов (Ангелов ‘74), Кирилов (Костов ‘85), Карачанаков (Атанасов ‘60), Димов, Пашов, Чочев;

Люксембург: Хаам, Де Соуса, Хес, Бърнард, Т. Зийберналер, Скриел, Драгович (Вейга ‘46), Турпел, Алмейда, Алуни (Тешейра ‘67), Корея (Холтц ‘54);