Ще успее ли Антони Здравков в Лудогорец?

19 юли 2018 22:14 Васил Костов

Рулетката на дузпите спаси безумен ЦСКА в Латвия! (ВИДЕО)

ЦСКА отстрани изключително драматично Рига в първия квалификационен кръг на Лига Европа. "Армейците" загубиха в редовното време и продълженията с 0:1. Така, след като победиха на "Българска армия" с 1:0, трябваше победителят да бъде излъчен след изпълнение на дузпи. При тях българите не пропуснаха нито веднъж, докато за латвийците фатален пропуск направи Лемаич.

Първото полувреме премина изцяло под знака на тактическото надлъгване. ЦСКА бе по-активният отбор, но така и не стигна до каквато и да е опасност пред съперниковата врата. От своя страна домакините играха изключително предпазливо, разчитайки на контри, каквито обаче така и не успяха да осъществят.

Така, без реална опасност, се стигна до 44-ата минута, когато Рига поведе. След центриране от корнер, Черномодийс засече с глава. Ударът му не бе силен, но Черниаускас се намеси крайно неубедително, позволявайки топката мине между ръцете му и да спре в мрежата за 1:0. По този начин общият резултат в двата двубоя бе изравнен - 1:1.

В началните минути на втората част Бодуров засече с глава центриране от фаул, но право в ръцете на вратаря. В 58-ата минута фамозен гол на Тиаго "от халите"  бе отмене, тъй като секунди по-рано главният рефер отсъди нарушение на Десподов.

Изключително неприятни за ЦСКА се оказаха 60 секунди - между 73-ата и 74-ата минута. Първо българите за малко да изравнят. Малинов центрира в наказателното поле, Десподов засече с глава, но вратарят на Рига със сетни сили изби. Веднага след това "червените" останаха с човек по-малко. Тиаго Родригес фаулира Дейвис, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

Въпреки че останаха с човек по-малко, "червените" продължиха да доминират. Драмата настъпи в заключителните 180 секунди от редовното време. Първо главният съдия отсъди дузпа за ЦСКА, за нарушение на вратаря срещу Кирил Десподов. Ударът от бялата точка на потърпевшия, обаче бе спасен от Озолс.

Веднага след това Бодуров по чудо не се разписа. Защитник стреля страховито от въздуха, но на сантиметри до лявата греда. Това бе и последната интересна ситуация в редовните 90 минути, след което мачът влезе в две продължения по 15 минути.

В 99-ата минута Малинов намери отлично в наказателното поле Джеси, чийто изстрел бе спасен от вратаря. Малко преди края първите 15 допълнителни минути, главният арбитър не отсъди нарушение срещу Рафаел Енрике. От резервната скамейка на "армейците" най-бурни протести отправи Томас Нойберт, който бе пратен на трибуните. Фубтолистът пък не успя да продължи игра и бе заменен от Бикел.

По-малко от 120 секунди след началото на втората част, численото равенство на терена бе възстановено. Байенко получи втори жълт и съответно червен картон.

В 114-ата минута Джеси стреля извън наказателното поле, но вратарят изби. Добавката на Десподов също бе отразена. Домакините отговориха с далечен изстрел на Вусорович, уловен без проблеми от Черниаускас.

Събития

120+1' Край и на второто продължение. Победителят ще бъде излъчен след изпълнение на дузпи
120' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Примао
120' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Куракинс
117' Далечен изстрел на Вусорович е уловен без проблеми от Черниаускас
114' Удар Джеси стреля извън наказателното поле, но вратарят изби. Добавката на Десподов също бе отразена
112' Жълт картон Жълт картон за Малинов
108' Втори жълт картон и съответно червен Втори жълт картон и съответно червен за Байенко
106' Начало на второто продължение
105+4' Край на първото продължение
105+1' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Бикел
105+1' Смяна за състезател излизащ от игра Енрике не може да продължи и излиза от игра
102' Контузия или получаване на медицинска помощ Енрике е изнесен от терена на носилка
101' Томас Нойберт е пратен в трибуните, заради бурна реакция. Той имаше претенции за неотсъдено нарушение срещу Рафаел Енрике
100' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Петерсонс
100' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Енин
99' Малинов намери отлично в наказателното поле Джеси, чийто изстрел е спасен от вратаря
91' Начало на първото продължение
90+6' Край на редовното време. След 1:1 в общия резултат, следват 2 продължения по 15 минути
90' Bнимание Изключителен изстрел на Бодуров от въздуха минава на сантиметри до лявата греда
89' Пропусната дузпа Стражът на Рига спасява изтреля на Десподов от бялата точка
87' Дузпа за ЦСКА, за нарушение на вратаря срещу Кирил Десподов
80' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Вусорович
80' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Дейвис
74' Втори жълт картон и съответно червен ЦСКА остана с човек по-малко! Тиаго Родригес фаулира Дейвис, за което получи втори жълт и съответно червен картон
73' Bнимание Малинов центрира в наказателното поле, Десподов засече с глава, но вратарят на Рига със сетни сили изби
65' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Кърклинш
65' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Габовс
63' Жълт картон Жълт картон за Пянич
61' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Едвин Джеси
61' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Жоржиньо
58' Фамозен гол на Тиаго "от халите". Попадението обаче бе отменено, тъй като секунди по-рано главният рефер отсъди нарушение на Десподов
51' Бодуров засече с глава центриране от фаул, но право в ръцете на вратаря
46' Начало на второто полувреме
45+1' Край на първото полувреме
44' Гол ГОЛ за Рига! След центриране от корнер, Черномодийс засече с глава. Ударът му не бе силен, но Черниаускас се намеси крайно неубедително, позволявайки топката да спре в мрежата му за 1:0
35' Ситуацията на терена не се променя. ЦСКА е по-активният отбор, но не може да стигне до каквото и да било положнеие. Домакините пък дебнат за решителна контра, но без успех
33' Жълт картон Жълт картон и за Кирил Десподов
27' Жълт картон Жълт картон за Тиаго Родригес
20' 20 минути пълна скука на терена. Абсолютно нищо интересно за отбелязване
1' Начало на мача Начало на мача