Кой ще стане шампион на Англия?

11 август 2018 20:41 Пламен Димитров

Огромна драма, обрат и триумф за Берое в "Битката за Тракия" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое спечели драматично домакинския си мач от 4-и кръг на Първа професионална лига срещу Ботев Пд с 2:1. След скучно първо полувреме в Битката за Тракия, пловдивчани първи стигнаха до гол, но домакините направиха пълен обрат.

Двата отбора изиграха равностойни първи 20 минути, без опасности пред двете врати. Грешка на Борислав Цонев даде шанс на Ботев за контра в 4-ата минута, но центрирането в наказателното поле на домакините беше овладяно от вратаря Душан Перниш.

Последва атака за Берое отляво, Александър Василев центрира, но Борислав Цонев беше  изпреварен от защитник на Ботев.

В 14-ата минута Мартин Камбуров, а след това и Мартин Райнов имаха възможност да обстрелват вратата на Кайзер, но се засуетиха и опасността беше предотвратена.

Далечен и слаб удар на Лъчезар Балтанов в 25-ата минута беше уловен без проблем от Душан Перниш.

Берое и Ботев не предприемаха излишни рискове, а играта се водеше предимно в центъра на терена.

Първата реална голова възможност в мача дойде в 35-ата минута! Ерол Алкан засече центриране от корнер, но топката мина на сантиметри встрани от гредата. В следващата атака Мартин Камбуров падна в наказателното поле на гостите, но нарушение нямаше.

В оставащите до края на полувремето минути съдията Станислав Тодоров извади три жълти картона. Играта обаче в никакъв случай не беше груба.

В 53-ата минута Даниел Кайзер спаси Ботев Пд. Вратарят отрази удар на Александър Цветков, който получи извеждащ пас в наказателното поле и стреля. Секунди по-късно хубав на Мартин Камбуров мина встрани от вратата на Ботев.

Малко след това Райнов стреля отблизо с глава. Топката  мина на сантиметри над вратата. Преди това имаше меле, в което Кайзер се оказа на
земята.

Както и през първото полувреме, мачът продължи да се развива с битка в центъра.

В 74-ата минута Камен Хаджиев се намеси майсторски и не позволи на Лъчо Балтанов да стреля във вратата след центриране отдясно.
Удар с глава на Хаджиев в 76-ата минута беше спасен лесно от Кайзер.

В 78-ата минута Ботев стигна до гол! Стивън Петков реализира след центриране на Филип Филипов.

Рубен Бригидо изравни в 83-ата минута  с глава след центриране на Боби Цонев, а още 120 секунди по-късно Костадин Ничев си отбеляза автогол - 2:1.

Събития

90+4' Край на мача Край на мача!
85' Автогол ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Втори гол за домакините! След центриране на Боби Цонев, Костадин Ничев прати топката във вратата на Даниел Кайзер - 2:1
83' Гол ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Рубен Бригидо изравни с глава след центриране на Боби Цонев
82' Смяна за състезател влизащ в игра Алфредо Мартинс влезе
82' Смяна за състезател излизащ от игра Цветков излезе
78' Гол ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Стивън Петков бележи след подаване на Филип Филипов
76' Удар Удар с Глава на Хаджиев беше спасен лесно от Кайзер
74' Bнимание Камен Хаджиев попречи на Лъчезар Балтанов да отбележи след добро центриране отдясно
72' Смяна за състезател влизащ в игра Апостолов го замени
72' Смяна за състезател излизащ от игра Терзиев излезе от игра
67' Жълт картон Картон и за Филип Филипов от Ботев
66' Жълт картон Жълта картон за Иван Бандаловски
61' Смяна за състезател влизащ в игра Серкан Юнеин влезе
61' Смяна за състезател излизащ от игра Васил Шопов излезе
60' Смяна за състезател влизащ в игра Рубен Бригидо го замени
60' Смяна за състезател излизащ от игра Меска изелзе от игра
58' Удар на Цветков е отразен от Кайзер, халфът на Берое успя да центрира и Мартин Райнов засече с глава, но отново няма гол
54' Удар Хубав изстрел на Мартин Райнов минава мина встрани от вратата на Ботев
53' Bнимание Великолепно спасяване на Даниел Кайзер! Вратарят на Ботев отрази удар на Александър Цветков който получи извеждащ пас в наказателното поле и стреля
50' Опит за извеждащо подаване към Мартин Камбуров, но защитник на Ботев първи игра с топката
46' Начало на второто полувреме
45+2' Край на първото полувреме
45' Удар Шут на Неделев от фаул минава високо над вратата на Берое
41' Жълт картон Мартин Райнов спря атака на Ботев и получи картон
40' Жълт картон И Густаво Алфонсо е санкциониран с картон
38' Жълт картон Жълт картон за Стивън Петков за нарушение срещу Иван Бандаловски.
37' Камбуров влезе в наказателното поле, потърси дузпа и падна, но нямаше нарушение
35' Bнимание Първа голова възможност в мача! Ерол Алкан засечецентриране от корнер, но топката мина на сантиметри встрани от гредата
33' Центриране Центриране на Иван Бандаловски отдясно, Кайзер скача и лови
31' Добро включване на Александър Василев отляво, Филип Филипов обаче се хвърли на шпагат и изчисти топката в тъч
29' Меска провали атака на Берое, след като си спря топката с ръка и съдията отсъди нарушение
25' Удар Далечен и слаб удар на Балтанов е уловен от Душан Перниш
22' Центриране Центриране на Иван Минчев попадна в ръцете на вратаря на Ботев - Кйзер
16' Неделев центрира от фаул. Защитата изчисти топка, която беше извън обсега на вратаря.
14' Мартин Камбуров, а след това и Мартин Райнов имаха възможност да обстрелват вратата на Кайзер, но се засуетиха и опасността беше предотвратена
10' Центриране Центриране на Меска, е изчистено с глава от Филип Филипов
5' Атака за Берое отляво, Александър Василев центрира, но Борислав Цонев е изпреварен от защитник на Ботев Пловдив
4' Грешка в средата на терена на Борислав Цонев дава шанс на Ботев за контра. Центрирането в наказателното поле на домакините обаче е овладяно от вратаря Душан Перниш
1' Начало на мача Начало на мача