Слоун Стивънс продължава похода си в Синсинати

Поставената под номер 3 в схемата американка победи квалификантката Татяна Мария

Шампионката от Откритото първенство на САЩ Слоун Стивънс се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Синсинати с награден фонд 2.87 милиона долара.

Поставената под номер 3 в схемата американка победи квалификантката Татяна Мария (Германия) с 6:3, 6:2 за 71 минути. Стивънс, която миналата седмица загуби финала на турнира в Монреал от Симона Халеп (Румъния) получи контузия на палеца на дясната ръка между третия и четвъртия гейм на втория сет, но нямаше проблеми да доиграе мача.

Миналата година американката игра полуфинал в Синсинати, което е най-доброто й представяне от шест участия в турнира. Следващата съперничка на Стивънс е номер 15 Елизе Мертенс (Белгия), която елиминира квалификантката Ребека Петерсон (Швеция) с 3:6, 6:2, 7:6(1) за 2:36 часа.

Шампионката за 2016 година и девета поставена Каролина Плишкова (Чехия) отпадна във втория кръг след загуба от Арина Сабаленка (Беларус) с 6:2, 3:6, 5:7 за 1:55 часа. Сабаленка спаси два мачбола в десетия гейм на третия сет, за да стигне до успеха, а в третия кръг ще играе срещу номер 6 Каролин Гарсия (Франция).
Рускинята Екатерина Макарова победи Ализе Корне (Франция) с 6:2, 6:0. Защитаващата титлата си и седма поставена Гарбине Мугуруса (Испания) играе в момента срещу Леся Цуренко (Украйна).