Момичетата с летящ старт и разгром над Турция

Момчетата с минимална загуба в първия международен турнир в София от проекта на ФИБА по програмата YDF

Националният отбор за момичета до 14 години записа страхотен старт в първия международен турнир в София от проекта на ФИБА по програмата YDF.

Нашите разгромиха Турция в зала "Триадица" със 70:41 след много борбена и вдъхновена игра.

Българките водиха в резултата през целия мач и след по-равностойно първо полувреме, през второто полувреме напълно превъзхождаха съперничките си и заслужено записаха победата за радост на стотина свои фенове. Статистиката също показва, че българите са по-бореният тим, като те хванаха 49 отскочили топки срещу 39 за далеч по-високите туркини. Двата отбора отнеха и доста топки - 12 за България срещу 11 за Турция.

Деана Стояновска записа 16 точки и 5 борби за тима ни, с по 10 се отличиха Захра Селим и Маргарита Иванова, като Селим хвана и 12 борби. В събота България играе с Румъния в 10:00 и с Косово в 17:00 часа, отново в зала "Триадица".

Междувременно националният отбор за момчета до 15 години отстъпи с 59:74 пред Турция. Мачът трябваше да се играе в зала "Сейнт Джордж", но заради технически проблеми бе преместен в зала "Универсиада". за което огромно съдействие оказа шефът на залата Константин Папазов.

Българският тим се държа като равен с противника през по-голяма част от срещата, но Турция постепенно увеличаваше преднината си за крайната разлика от 15 точки.

Страхотен мач направи Симеон Димитров с 23 точки, 10 борби, 3 асистенции и 2 чадъра. 18 добави Александър Александров, но от пейката дойдоха само 10 точки, срещу 34 за съперника.

В събота България играе с Румъния в 10:00 и с Косово в 17:00 часа, в зала "Сейнт Джордж".