Сестри Стоеви отпаднаха на полуфиналите в Китай

Българките с рекордно класиране, връщат се в топ 10 на световната ранглиста

Бадминтонистките ни Стефани и Габриела Стоеви отпаднаха на полуфиналите на двойки жени на турнира от Световните суперсерии 1000 в Чанчжоу (Китай) с награден фонд 1 милион долара.

Сестрите, които са носителки на европейската титла за тази година, загубиха от световните шампионки от Нанцзин 2018 и поставените под номер 8 Маю Мацумото и Вакана Нагахара от Япония с 16:21, 12:21 за 33 минути.

Българките играха равностойно през първия гейм, но в средата на втората част японките натрупаха преднина и спечелиха мача.

За Стефани и Габриела достигането до полуфиналите е огромен успех. Българките за първи път в кариерата си се класират за тази фаза на най-високата категория турнири - с 1 милиона долара награден фонд, които са само три в света.

След европейската титлата това е най-силното представяне на бадминтонистките ни за тази година, което ще ги върне в топ 10 на световната ранглиста на двойки.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат