Борусия (Д) свали Байерн от върха със спиращ дъха обрат (ВИДЕО)

"Жълто-черните" се наложиха над Байер (Леверкузен)

След спиращ дъха сблъсък Борусия (Дортмунд) измести Байерн (Мюнхен) от първото място в Бундеслигата. В късния съботен мач от програмата на шестия кръг “жълто-черните” обърнаха Байер (Леверкузен) от 0:2 до 4:2 като гости и имат точка повече от шампионите и Херта (Берлин). Освен това Дортмунд вече е единственият отбор в елита без поражение от началото на кампанията.

Вестфалци показаха две различни лица. До 65-ата минута те бяха фигуранти и имаха голям късмет, че изоставаха само с две попадения. След това все едно на терена излязоха 11 други футболисти и те нанизаха четири попадения. Най-важните - третото и четвъртото, бяха вкарани от привлечения от Барселона Пако Алкасер.

Леверкузен мачкаше своя опонент в продължение на повече от час и му заби два гола чрез Мичел Вайзер (9’) и Жонатан Та (39’). В 54-ата Кевин Фоланд удари греда, а веднага след това Роман Бюрки направи отлично спасяване на изстрел на Юлиан Брант, пише "Спортал". И докато всички очакваха третия гол в мрежата на гостите, нещата се обърнаха. В 65-ата Якоб Бруун Ларсен намали на празна врата за 1:2, а четири по-късно капитанът Марко Ройс оплете кълбото за 2:2 след двойно подаване с Джейдън Санчо.

В 85-ата преотстъпеният от Реал Мадрид Ашраф Хакими центрира към Алкасер и Борусия излезе напред - 3:2.

В последната минута на редовното време Та пропусна да изравни от идеално позиция, а след това дори вратарят на Байер Лукас Храдецки се включи в атака. В петата минута на добавеното време Алкасер се възползва от отсъствието на стража и с лекота реализира за крайното 4:2.

В сряда Дортмунд приема Монако в Шампионската лига, а ден по-късно на “БайАрена” “аспирините” ще спорят с АЕК (Ларнака) в Лига Европа.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)