Ще успее ли Лудогорец в последния си мач от Лига Европа?

06 октомври 2018 19:25 Велизар Антов

ЦСКА се завърна на победния път, смачка Септември (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

ЦСКА бързо се върна към пътя на победите, след като в предния кръг на Първа лига загуби вечното дерби с Левски и първото място в класирането, стигайки до успех с 3:0 при гостуването на Септември на ст. „Васил Левски”. Точни за „армейците” бяха Мауридес в 37-ата от дузпа,  Тиаго в 61-ата минута и Станислав Манолев в добавеното време на второто полувреме. ЦСКА вече има в актива си 25 точки и се изравнява с първия Левски, но „сините” са с мач по-малко.

ЦСКА имаше териториално надмощие в по-голямата част от първото полувреме, като футболистите на Нестор Ел Маестро опитваха да стигнат до попадение предимно с центрирания, но без желания резултат.

Мауридес на два пъти отправи неточни удари с глава, Бодуров също не показа точност при завършващия удар.

В 27-ата минута пред Септември се откри много добра възможност за гол, но след пробив на Будинов отдясно, последвалият пас за връхлитащия Байду бе неточен.

Без да хвърля много усилия ЦСКА стигна до гол в 37-ата минута. Мауридес бе изблъскан в гръб от Иван Стоянов, за което Георги Давидов не се поколеба да посочи бялата точка. Мауридес изпълни 11-метровия наказателен удар, като стреля точно в центъра на вратата, Янко Георгиев закачи леко кълбото, но не успя да избие и гостите поведоха.

Домакините можеха бързо да изравнят, ако не бе блестяща намеса на Черниаускас в 40-ата минута. При центриране отляво Чорбаджийски надскочи Буднов, само за да отклони към Гади, който насочи с глава към вратата, но стражът на ЦСКА спаси с плонж.

Али Соу замени Мауридес в 61-ата минута и донесе импулс в играта на „червените”, а две минути след появата си на терена гамбиецът асистира на Тиаго, който с прецизен удар от границата на наказателното поле покачи на 2:0.

В 71-ата Жоржиньо изведе Соу в пеналта на домакините, нападателят стреля покрай вратаря, търсейки далечния ъгъл, като малко не му достигна да покачи на класически резултат.

В 83-ата минута Георги Стоичков напредна отдясно и пусна по земя за Будинов, който направи фрапантен пропуск от малка дистанция, стреляйки високо над вратата.

В добавеното време Станислав Манолев, който влезе четвърт час преди края, изпълни отлично фаул и оформи крайното 0:3.

Събития

90+3' Жълт картон Валентин Галев получава жълт картон след края на срещата.
90+3' Край на мача Край на двубоя!
90+2' Гол ГООООЛ! Феноменално изпълнение на Манолев от фаул, пращайки в горния ляв ъгъл на вратата! Прекрасно попадение!
90' Три минути добавено време.
89' Центриране Центриране на Едвин Джеси, бранител чисти.
84' Смяна за състезател излизащ от игра Крис Гади е заменен.
84' Смяна за състезател влизащ в игра Здравко Димитров влиза за тима на домакините.
83' Bнимание Георги Стоичков напредна отдясно и пусна по земя за Будинов, който от 10-ина метра стреля силно над вратата.
82' Жълт картон Лясков получава жълт картон.
78' Смяна за състезател влизащ в игра Станислав Манолев влиза за тима на гостите.
78' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за ЦСКА, излиза Жоржиньо.
73' Смяна за състезател влизащ в игра Валентин Галев влиза в игра.
73' Смяна за състезател излизащ от игра Янко Георгиев няма да може да продължи срещата и е заменен принудително.
72' Смяна за състезател излизащ от игра Тиаго е заменен.
72' Смяна за състезател влизащ в игра Евандро влиза в игра за ЦСКА.
71' Контузия или получаване на медицинска помощ Янко Георгиев получава лекарска помощ.
70' Bнимание Пропуск! Али Соу бе изведен от Жоржиньо, пробва да намери далечния ъгъл на вратата, пускайки покрай вратаря, но кълбото мина на сантиметри от целта.
70' Удар Воле на Жоржиньо след пас на Джеси, красиво изпълнение, но много неточно.
69' Чандъров и Гади в опит за двойно, което бе разгадано от Чорбаджийски.
66' Смяна за състезател излизащ от игра Заменен е Меледже.
66' Смяна за състезател влизащ в игра Димитър Костадинов влиза за Септември.
64' Гол ГООООЛ! Тиаго бележи! Резервата Али Соу асистира на португалеца, който с техничен удар по земя от линията на наказателното поле прати в долния десен ъгъл за 2:0!
62' Удар Удар на Джеси от дъгата на пеналта, но вложи прекалено много сила и прати над напречната греда.
61' Смяна за състезател излизащ от игра Заменен е голмайсторът Мауридес.
61' Смяна за състезател влизащ в игра Али Соу влиза в игра.
57' Байду опита да преодолее по елементарен начин бранител на ЦСКА и логично загуби топката.
52' Жълт картон Пас за Мауридес, но нападателят много закъсня и дори удари вратаря на домакините, за което получи и жълт картон.
50' Удар Добър удар на Тиаго от фаул, но Янко Георгиев бе заел добра позиция и улови.
48' Центриране Неточно центриране на Крис Гади.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+1' Край на мача Край на първото полувреме.
45+1' Центриране Отличен пас на Перейра, но нямаше негов съотборник, който да нанесе удар и топката бе избита в корнер.
45' Минута добавено време.
43' Жълт картон Бенга извърши нарушението преди минута и е санкциониран с жълт картон.
42' Жълт картон Жълт картон за Меледже.
40' Bнимание Спасяване! При центриране от левия фланг Чорбаджийски надскочи Будинов и отклони, но право в Гади, насочи към левия ъгъл на вратата, но Черниаускас се намеси блестящо и спаси!
40' Байду спира добре отляво, но успява да спечели само тъч.
37' Жълт картон Борис Галчев е получил жълт картон за оспорване на съдийското решение за дузпата.
37' Мауридес стреля точно в центъра, Янко Георгиев дори закачи леко топката, но не успя да опази мрежата си суха.
37' Гол от дузпа ГООООЛ! Мауридес е точен от бялата точка и ЦСКА повежда!
36' Bнимание Дузпа! Иван Стоянов изблъска Мауридес в гръб и арбитърът посочи бялата точка!
34' Центриране Два поредни неуспешни опита за центриране в наказателното поле на Септември.
30' Бодуров спира атака на Будинов с цената на нарушение.
27' Bнимание Будинов бе изпуснат на десния фланг, нахлу в пеналта, но сгреши при подаването за Байду.
23' Видимо надмощие на ЦСКА, но без да бъде променен резултата в мача.
20' Центриране Късо изпълнение на корнер от Галчев, последва двойно и пас в пеналта, който не стига до негов съотборник.
19' Центриране Бодуров засича центрирането от корнер, но отново покрай целта.
18' Центриране Добро центриране в полето на Септември, Иван Стоянов изпревари вратаря и изчисти в ъглов.
15' Георги Стоичков чисти в корнер, въпреки че в близост до него нямаше футболист на ЦСКА.
12' Удар Пас за Мауридес, но е изпреварен от бранител, след което Жоржиньо шутира много неточно в аут.
10' ЦСКА отвърна бързо, но Жоржиньо загуби топката лесно в наказателното поле.
9' Лясков спира Крис Гади при опасна атака отдясно.
5' Удар Центриране в пеналта, Иван Стоянов вади с глава в корнер. При последвалия ъглов Мауридес засече с глава, но покрай левия страничен стълб.
2' Центриране Септември с първа атака в мача, която завършва с центриране в аут.
1' Начало на мача Начало на двубоя!
0' Ново грубо нарушение срещу футболист на ЦСКА, при което отборът на Септември наобиколи рефера Давидов.