Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

07 октомври 2018 21:10 Васил Костов

Походът на Левски продължава, мина и през Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски записа трета поредна победа в Първа професионална лига. "Сините" надвиха с 2:0 Славия на "Герена". И двете попадения реализира Станислав Костов.

Тимът на Славиша Стоянович се върна начело в класирането с две точки пред втория Лудогорец и три пред ЦСКА.

В следващия кръг Левски гостува в Разград.

Мачът започна с две опасности пред вратата на Левски. В 4-ата минута Йомов пресече пас в центъра, напредна и центрира в наказателното поле, където Илиан Мицански опита да вкара с акробатичен удар. Топката обаче мина встрани от вратата. Две по-късно Андреа Христов пропусна. Ударът на бранителят не попадна в очертанията на вратата.

В ответната атака Станислав Костов можеше да вкара. Топка прехвърли отбраната на Славия и стигна до нападателя, който се опита да чукне топката покрай вратаря, но Стериакис спаси.

В 19-ата минута Паулиньо центрира в наказателното поле на Славия, където Гамаков отклони топката преди тя да стигне до връхлитащия Станислав Костов. Секунди след това Стериакис отрази силен удар на Обертан, топката попадна в Костов, който подаде на Паулиньо. Бразилецът опита да стреля, но спечели само корнер след намесата на Христов.

"Сините" стигнаха до гол в 27-ата минута. Разписа се Станислав Костов, който получи топката, мина покрай няколко защитници на съперника и я промуши между краката на вратаря - 1:0.

Минута преди почивката Мицански се опита да изненада вратаря на Левски с удар от въздуха, но топката мина встрани от вратата.

Второто полувреме започна перфектно за домакините. Само четири минути след подновяване на играта Станислав Костов вкара втория си гол в мача. Нападателят получи подаване от Яблонски промуши се между трима футболисти на Славия и стреля - 2:0.

В 58-ата минута удар на Жерсон Кабрал от фаул мина покрай стената, а Стериакис изби в корнер. Отново Кабрал можеше да се разпише в 72-ата минута. Футболистът на "сините" изпълни пряк свободен удар, Стериакис обаче се намеси отлично. При последвалото центриране Яблонски засече топката с глава, но тя мина над вратата.

В 83-ата минута Костов пропусна да запише хеттрик. Горанов влезе в наказателното и подаде към нападателя, чийто шут обаче беше спасен от Стериакис, който с изявите си в мача отърва Славия от разгром.

Левски

ЛЕВСКИ

2 : 0

90'

Събития

90+3' Край на мача Край на мача!
90' Смяна за състезател влизащ в игра Нашименто го замени
90' Смяна за състезател излизащ от игра Мачът за Костов приключи
86' Смяна за състезател влизащ в игра Чунчуков влезе
86' Смяна за състезател излизащ от игра Мицански излезе
83' Bнимание Горанов влезе в наказателното и подаде към Костов, който не успя да направи хеттрик, като Стериакис спаси
81' Смяна за състезател влизащ в игра Давиде Мариани влезе
81' Смяна за състезател излизащ от игра Белмонт е заменен
77' Смяна за състезател влизащ в игра Кристиян Пешов ще доигре мача вместо него
77' Смяна за състезател излизащ от игра Цветанов излезе
72' Bнимание Хубав изстрел на Кабрал от прекия свободен удар, Стериакис атрактивно вади топката в корнер. След изпълнението му Ябонски стреля с глава, но над вратата
71' Жълт картон Картон и за Владислав Узунов, който фаулира Габлиел Обертан в близост до наказателното поле на "белите"
70' Жълт картон Марем получава жълт картон за груб фаул срещу Иван Горанов
68' Удар Неточен удар на Мицански от далечно разстояние, прати топката в аут
65' Смяна за състезател влизащ в игра Филип Кръстев влиза
65' Смяна за състезател излизащ от игра Галин Иванов напуска
60' Жълт картон Антъни Белмонт също получава картон от рефера
58' Удар Удар на Жерсон Кабрал от фаул. Топката мина покрай стената, а Стериакис я изби в корнер
56' Андреа Христов върна лошо към вратаря. Костов тръгна да гони топката, но Стериакис пръв стигна пръв до нея и я изрита силно напред
51' Жълт картон Холмар Ейолфсон получава жълт картон
49' Гол ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Станислав Костов вкара втория си гол в мача. Нападателят получи подаване от Яблонски промуши се между трима футболисти на Славия и стреля
46' Смяна за състезател влизащ в игра Богдан Вашчук влиза на негово място
46' Смяна за състезател излизащ от игра Паулиньо е заменен
46' Начало на второто полувреме
45' Край на първото полувреме
44' Удар Илиан Мицански се опита да изненада вратаря на Левски с удар от въздуха, но топката мина встрани от вратата
37' Центриране Центриране на Йомов към наказателното поле на Левски, но топката не стигна до негов съотборник
33' Контузия или получаване на медицинска помощ Станислав Костов се строполи на тревата и се хвана за адуктора. Наложи се да влиза лекарския екип на "сините", след което стана ясно, че нападателят ще продължи играта
27' Гол ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Станислав Костов бележи за 1:0 след самостоятелна акция
22' Удар Стергиакис отрази силен удар на Обертан, топката попадна в Костов, който подаде на Паулиньо. Бразилецът опита изстрел, но спечели само корнер след намесата на Христов
19' Центриране Паоулиньо центрира в наказателното поле на Славия, където Гамаков отклони топката преди тя да стигне до връхлитащия Станислав Костов
17' Жълт картон Жълт картон за Галин Иванов, който спря топката с ръка в центъра на терена
9' Bнимание Станислав Костов получи топката зад защитата на Славия. Нападателят нанесе слаб удар с глава, който беше спасен от Стериакис
8' Bнимание Нова опасност пред вратата на Левски. Ударът на Андреа Христов обаче не намери целта
4' Bнимание Йомов пресече пас на Левски в центъра и организира бърза контра. Футболистът на "белите" напредна и центрира в наказателното поле, където Илиан Мицански опита да вкара с акробатичен удар, но топката мина встрани от вратата
1' Начало на мача Начало на мача