На чия страна сте в спора между Васил Божков и Държавата?

12 октомври 2018 23:36 Васил Костов

Англия строши хърватските греди, но не победи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хърватия и Англия не успяха да се победят в мач от Лига А/ Група 4 на Лига на нациите. Съперниците изиграха не особено интересен двубой, завършил без попадение - 0:0. Все пак, "Трите лъва" могат да съжаляват да изпуснатата победа, след като на 2 пъти уцелиха гредите.

Двубоят бе исторически за Англия, тъй като 988 мача след своето формиране те за пръв път играха пред празни трибуни. Срещата на стадион „Руевица" бе част от двата мача наказание, които „ватрените" изтърпяват.

Първото полувреме бе развностойно и доста скучно. Положения и интересни моменти липсваха и пред двете врати.

Чак в 43-ата минута дойде първата опасност в мача. След центриране от корнер, Ерик Дайър засече с глава, но топката се отби в дясната греда.

В началото на втората част Перишич стреля опасно от границата на наказателното поле, но Пикфорд изби.

Англия отговори в 51-ата минута. След центриране от фаул, Хари Кейн засече с глава, но топката разтресе напречната греда.

Секунди по-късно Рос Баркли нахлу в наказателното поле и падна след съприкосновение с Ребичич. Главният арбитър обаче не посочи бялата точка.

В 54-ата минута Англия по чудо не поведе. С чудесен пас Уолкър изведе сам срещу вратаря Рашфорд, който обаче с комично отиграване подари топката на Ливакович.

180 секунди по-късно ситуацията се повтори. Този път Рашфор нанесе хубав удар, но Ливакович с невероятен рефлекс изби.

В 70-ата минута Хърватия можеш да поведе. Ребич стреля от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче профуча до сглобката на вратата, пазена от Пикфорд.

Любопитна ситуация имаше четвърт час преди края. Мачът бе прекъснат за малко, след като главният арбитър забеляза, че мрежата на хърватската врата е скъсана и проблемът трябваше бъде отстранен.