Барса срази Севиля в зрелищен сблъсък (ВИДЕО+СНИМКИ)

Голямата звезда Лионел Меси вкара един от головете, но се контузи

Шампионът Барселона победи гостуващия Севиля с 4:2 в дербито от десетия кръг на испанската Примера дивисион и се завърна на върха във временното класиране.

Голямата звезда Лионел Меси вкара един от головете, но се контузи още след четвърт час игра и бе заменен принудително. Не е ясно дали аржентинецът ще може да вземе участие в Ел Класико срещу Реал (Мадрид) на „Камп Ноу“ в следващия кръг.

Аржентинецът даде асистенция за гола на Филипе Коутиньо (2), а в 12-ата минута отбеляза 2:0. В 16-ата Лео получи контузия, която го извади от игра.

Останалите две попадения бяха реализирани от Луис Суарес (63-дузпа) и Иван Ракитич (88). За севилци се разписаха Пабло Сарабия (79) и Луис Муриел (90). С успеха Барса натрупа преднина от три точки пред Реал Мадрид и две пред Севиля и Атлетико Мадрид и една пред Алавес.