Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

30 октомври 2018 20:51 Велизар Антов

ЦСКА на четвъртфинал след рутинна победа над Витоша (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

ЦСКА се класира за четвъртфиналите за Купата на България след победа с 3:1 над гостуващия на "Българска армия" - Витоша Бистрица. "Армейците" поведоха с гол на Рубен Пинто, а влезлият като резерва Али Соу добави още два към сметката на "червените". В добавеното време на срещата Михаил Милчев оформи крайното 3:1.

Срещата започна вяло, без очакван домакински натиск, но постепенно „червените” набраха скорост и в 12-ата минута Антов отправи техничен удар към горния десен ъгъл, но Василев успя да отклони с плонж в корнер.

Три по-късно „армейците”  откриха резултата.  Джеси задържа на границата на пеналта, но пред себе си имаше двама играчи, при което върна назад за Рубен Пинто, който стреля силно по земя и прати в долния ъгъл на вратата за 1:0.

Грешка на Антов можеше да коства много в 21-ата минута, но силен удар на Лазаров се размина за малко с целта.

В 34-ата минута Десподов остана сам срещу Василев, но пробва технично да пусне между краката на стража, който реагира бързо и успя с крак да избие.

В 39-ата Джеси центрира за Мауридес, който не успя да създаде неприятности за отбраната на гостите през първата част, но нападателят не съумя да намери рамката на вратата от няколко метра, а и страничният рефер вдигна флага за засада.

След почивката домакините отново бяха по-активният тим в атака, като добавиха още два гола към сметката си.

В 66-ата минута Мауридес, който не направи от най-силните си мачове, бе заменен и на негово място влезе Али Соу, като гамбиецът и Кирил Десподов бяха главните „виновници” за следващите две попадения на домакините. Десподов направи фантастичен пробив в 74-ата минута, центрира в пеналта, където Соу изпревари защитник и засече в мрежата за 2:0.

Две по-късно, при почти идентична ситуация, отново Десподов направи асистенция за Соу, като този път Василев излезе да пресече паса и не успя да играе с топката, така Али Соу вкара на празна врата.

В добавеното време Витоша стигна до почетно попадение – след разбъркване в пеналта Михаил Милчев стреля точно, а минута по-късно реферът даде край на срещата.

Събития

90+3' Край на мача Край на двубоя! ЦСКА е на четвъртфинал след 3:1 над Витоша!
90+2' Гол ГООООЛ!!! Разбъркване в полето на ЦСКА след корнер, от което се възползва Милчев и вкарва от малка дистанция за 1:3!
90+1' Данте Стипица се намесва решаващо и спасява след силен удар извън пеналта.
90' Три минути добавено време.
85' Смяна за състезател влизащ в игра Узунов на негово място.
85' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна и за Витоша, Кутев е заменен.
84' Смяна за състезател излизащ от игра Антов напуска игра.
84' Смяна за състезател влизащ в игра Жоржиньо заменя Антов.
81' Бодуров се разминава с топката, след като бе останал сам срещу опразнената от Василев врата при удар на Соу.
79' Смяна за състезател влизащ в игра Вместо него - Жанио Бикел.
79' Смяна за състезател излизащ от игра Рубен Пинто е заменен.
78' Жълт картон Кочилов получава жълт картон.
76' Гол ГООООЛ!!! Почти идентична ситуация - Десподов с пас отляво, Василев не се намеси по най-добрия начин и Соу нямаше как да сгреши на празна врата!
74' Гол ГООООЛ!!! Прекрасен пробив на Десподов, стартирайки от централната зона, напредна на левия фланг и пусна към дузпата, където Соу изпревари бранител и отклони в мрежата за 2:0!
73' Bнимание Удар на Бодуров, топката минава опасно близо до напречната греда!
73' Удар Удар на Десподов, Василев обаче е подготвен и избива в корнер.
72' Отлична възможност за ЦСКА - топката е на дъгата на пеналта, фронтално срещу вратата!
71' Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Петко Цанков.
70' Смяна за състезател излизащ от игра Наско Милев напуска терена.
70' Смяна за състезател влизащ в игра Нова смяна за Витоша, влиза Георги Амзин.
66' Смяна за състезател влизащ в игра Заменен е Мауридес.
66' Смяна за състезател влизащ в игра Първа смяна и за ЦСКА, в игра влиза Али Соу.
63' Центриране Центриране от фаул в пеналта на ЦСКА, но право в Данте Стипица.
59' Дълго подаване за Мауридес, Василев обаче излиза навреме извън пеналта и чисти в тъч.
56' Удар Добро центриране от фаул на Десподов, Мауридес засече с глава, но право в ръцете на Василев.
53' Bнимание Малинов пусна по земя отляво за Жеферсон, вратарят не успя да играе с топката, но страхотна намеса направи Петко Цанков и предотврати втори гол.
49' Десподов е извършил фаул в атака, но определено не е съгласен с решението на рефера, хващайки се за главата.
46' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място Гьонов в игра.
46' Смяна за състезател излизащ от игра На почивката Гочев е заменен.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+1' Край на мача Край на първата част.
45' Минута добавено време.
45' Удар Центриране отляво, Мауридес надскочи Купенов и Минчев и засече с глава, но встрани от вратата.
42' Контузия или получаване на медицинска помощ Пинто лежи на земята след сблъсък с Лазаров, излиза лекарският екип.
39' Засада Джеси направи перфектно центриране, Василев увисна под топката, а Мауридес не успя да насочи от няколко метра да насочи във вратата. Освен това страничният рефер вдигна флага за засада.
34' Bнимание Какъв пропуск! Десподов остана отдясно сам срещу вратаря, опита да пусне технично между краката на стража, но Василев съумя да избие с крак.
32' Контузия или получаване на медицинска помощ Гочев получава лекарска помощ.
30' Удар Хубаво подаване на Малинов в наказателното поле, но Десподов пробва неточен удар с външен фалц.
28' Удар Много неточен удар на Петко Цанков, топката минава високо над напречната греда.
24' Центриране Дълъг пас на Пинто за Десподов, който обаче не стига до топката.
21' Bнимание Малшанс! Антов направи грешка в дефанзивен план, Лазаров пое и нанесе мощен удар, но топката мина на сантиметри от страничния стълб!
19' Засада Джеси получава ба стрелкова позиция и... засада. Повторението показа правилното решение на страничния рефер.
15' Гол ГООООЛ!!! Джеси задържа на границата на пеналта, но нямаше как да нанесе удар, върна назад към Пинто, който от около 25 метра шутира по земя и изненада Василев - 1:0 за ЦСКА!
14' Десподов е в наказателното поле, но е затворен от трима и не успява да бие.
12' Bнимание Центриране на Десподов отдясно, топката бе избита и попадна в Антов, който от дъгата на пеналта пробва техничен удар, но вратарят на Витоша успя да избие!
8' Центриране Центирането обаче не води до нищо опасно пред вратата на Витоша.
7' Корнер в полза на ЦСКА.
5' Кутев опита да пробие отляво в пеналта, но Антов изби в корнер.
1' Начало на мача Начало на двубоя!