Федерер си уреди среща с Джокович в Париж

Двамата големи един срещу друг в битка за място на финала

Роджър Федерер се класира без особени затруднения за 1/2-финала в турнира от сериите “Мастърс” в Париж.

Маестрото записа сравнително лесна победа в два сета с 6:4, 6:4 над Кей Нишикори за по-малко от час и половина. Така швейцарецът си уреди среща с Новак Джокович в следващата фаза.

Всъщност мачът на Федерер бе доста равностоен в големи периоди. Първият сет вървеше гейм за гейм, но Федерер направи ключов пробив за 5:4, а след това успя на свой сервис да довърши съперника с 6:4.

Във втория сет швейцарецът тръгна с пробив още в началото, а след това просто поддържаше комфортната си преднина до самия край за ново 6:4 в своя полза.

Така Федерер направи нова крачка към финала в турнира. Той все още има шанс да спечели тази надпревара за втори път в кариерата си, след като досега има само един успех тук през 2011 година.

Преди това пък световният №2 Новак Джокович постигна трудна победа с 2:1 сета (4:6, 6:2, 6:3) над хърватина, отстранил Григор Димитров - Марин Чилич в сблъска помежду им на 1/4-финала. Срещата помежду им продължи 2 часа и 12 минути.

Мачът не започна добре за Ноле, който загуби първия сет, след като допусна пробив в най-лошия момент в деветия гейм за 5:4 в полза на Чилич, който след това на своето подаване без проблем затвори сета с 6:4.

Вторият сет обаче бе коренно различен и Джокович бързо се върна в играта. Той направи ранен пробив за 3:1, а след това с още един пробив затвори сета с 6:2 в своя полза.

В третия сет Чилич пръв нанесе удар, правейки пробив за 2:1, но веднага след това хърватинът също допусна да бъде пробит за 2:2. След това мачът вървеше гейм за гейм, но Джокера направи нов пробив за 5:3, а след това сервис подаването си и набързо затвори мача в своя полза с 6:3.