Нефтохимик даде гейм, но повали Дунав

Бургазлии стигнаха до обрат и втора победа за сезона

Тимът на Нефтохимик 2010 (Бургас) записа втори успех в Суперлигата, след като надигра като гост Дунав (Русе) с 3:1 (20:25, 25:17, 25:23, 25:17) в двубой от трети кръг.

Домакините започнаха силно, като дръпнаха с добра преднина. Тя се запази до края и русенци поведоха с 1:0. Впоследствие шампионите показаха съвсем друго лице и спечелиха без проблем втория гейм. В третата част предимството отново бе на страната на гостите, но в ключовите моменти играта бе доста оспорвана.

Решителният четвърти гейм отново бе под диктовката на момчетата на Найден Найденов, които затвориха след 25:17 и 3:1 гейма.

Най-резултатни бяха капитанът Георги Петров (1 ас, 3 блокади) и Николай Къртев (4 аса, 4 блокади) с по 16 точки. Дмитрий Яковлев добави 15 точки (2 аса). За Дунав Костадин Стойков завърши с 18 точки,  16 добави Данаил Милушев (1 ас, 1 блокада).

Така Нефтохимик заема петата позиция в класирането с 6 точки (2 победи, 1 загуба). Волейболистите на Петър Шопов са 11-ти с 1 точка (3 поражения).

Следващият двубой е на 10 ноември (събота) от 17:30 ч., срещу Миньор (Перник). Дунав гостува на Марек Юнион-Ивкони ден по-рано.

Попов: Среброто не е утеха