Везенков с личен рекорд при победа на Олимпиакос

Тимът му разби Лаврио с 39 точки

Гръцкият гранд Олимпиакос прегази със 102:63 Лаврио в мач от петия кръг на елитната лига в Южната ни съседка. Българското крило на "червено-белите" записа нов личен рекорд, след като овладя пет борби в срещата. Така той достигна до кота 500 в кариерата си.

За 14:21 минути на игрището Везенков се разписа и със 7 точки и 1 октрадната топка.

Иначе, изненадващо, срещата не започна толкова лесно за Олимпиакос, колкото се очакваше. Въпреки, че дадоха всичко от себе си, гостите така и не успяха да вгорчат чак толкова живота на именитите си съперници. След почивката баскетболистите на Дейвид Блат започнаха да трупат солидна преднина, която до края на срещата достигна 39 точки.

В началото на последните десет минути пък котка подлуди охраните в залата, като ги накара да потичат доста докато я хванат.

Най-резултатен за успеха на Олимпиакос беше Никола Милутинов с 16 точки, а Вангелис Мандзарис добави 14.