Одобрявате ли оставката на Борислав Михайлов?

02 декември 2018 18:54 Велизар Антов

ШОК ЗА ЦСКА! Славия ги удари в епична битка (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Славия вгорчи юбилейния мач № 2000 в елита на ЦСКА, побеждавайки "армейците" с 1:0 на "Васил Левски". Единственото попадение в срещата от 17-ия кръг на Първа лига отбеляза Янис Карабелов в 52-ата минута.

Гостите на два пъти имаха претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от рефера Волен Чинков. През второто полувреме Александър Александров получи втори жълт картон, заради което бе изгонен, но неговите съотборници успяха да задържат аванса си до последния съдийски сигнал и се поздравиха с трите точки. Така ЦСКА остава с 38 точки и вече изостава на 6 от лидера Лудогорец. Левски е трети с 37 точки. Славия събра 20 точки след 17 кръга и заема 10-ата позиция във временното класиране.

Първото полувреме на срещата мина под диктовката на „армейците”, които още от първата минута окупираха половината на домакините. В 4-ата минута Стергиакис изби в корнер след удар на Малинов в близкия ъгъл, а при последвалото центриране от корнер Бодуров затрудни максимално стража, който направи класно спасяване.

В деветата Стергиакис нямаше как да реагира след удар на Мауридес, но късметът го покри. Манолев центрира отдясно, отбраната на Славия проспа ситуацията и остави Мауридес да нанесе удар с глава, но нападателят нацели напречната греда.

Гостите разчитаха предимно на флангови атаки, при които отбраната на Славия начесто допускаше грешки.

В средата на полувремето Георги Петков от скамейката на „белите” и Едвин Джеси се спречкаха, като резервният вратар на

В 29-ата Мауридес отново нямаше късмет – Джеи проби отдясно и центрира, Мауридес мина зад гърба на Тейнур Марем и засече с глава, но пак в гредата.

Стражът на Славия продължи с блестящите си изяви и не допусна гол през първото полувреме.

Малко преди почивката, в една от редките си атаки, домакините можеха да стигнат до гол. Чорбаджийски опита да изчисти, но уцели Бодуров, при втория опит на бранителя, топката за малко да попадне в мрежата зад Черниаускас.

Славия откри с първия си точен удар в мача. В 51-ата Карабельов получи на границата на наказателното поле, поведе си навътре и със силен шут прати в мрежата на „армейците”, въпреки усилията на Жеферсон и вратаря Черниаускас.

ЦСКА отвърна бързо и в ответната атака след гола Кристиян Малинов падна в наказателното поле след контакт с Велковски, но реферът Волен Чинков не отсъди дузпа, въпреки претенциите на гостите за такава.

Ел Маестро направи двойна смяна и вкара в игра Десподов и Тиаго. В 59-ата Десподов бе фаулиран от Александър Александров, за което бранителят получи втори жълт картон и бе изгонен.

Гостите се хвърлиха в атака да изравняват, което позволи на Славия да удвои преднината си с контраатаки. Точно при такава в 66-ата Йомов получи в предни позиции, но Черниаускас излезе навреме и изби, Мицански пък не успя да намери опразнената врата при добавката.

Мауридес продължи да търси гола, който все така му убягваше. В 69-ата отново вратарят на Славия попречи топката да влезе във вратата, след шут на бразилеца.

Галин Иванов можеше да сложи точка на спора в 76-ата, но диагоналният му удар не намери целта.

В 81-ата имаше нова претенция на ЦСКА за дузпа, този път за фаул срещу Десподов, която отново не доведе до 11-метрво наказателен удар.

Един от най-красивите моменти в мача бе в 85-ата минута, когато Кирил Десподов изпълни отлично пряк свободн удар, но Стергиакис се намеси феноменално  и изби топката, насочена към горния ляв ъгъл.

Славия удържа на натиска и се поздрави с трите точки в последния двубой от кръга.

Събития

90+4' Край на мача Край на двубоя! Славия спечели с 1:0 двубоя срещу ЦСКА!
90+1' Мауридес получи на отлична позиция, но опита да финтира бранител и топката му бе отнета.
90' Четири минути добавено време.
90' Смяна за състезател излизащ от игра Георги Йомов излиза.
90' Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна в мача, влиза Павел Виданов.
89' Жълт картон Картон и за Галин Иванов.
87' Жълт картон Жълт картон за Карабельов.
85' Bнимание Феноменално! Десподов изпълни перфектно фаул, насочвайки към горния лъв ъгъл, но Стергиакис съумя да извади и това!
80' Контузия или получаване на медицинска помощ Галин Иванов има нужда от лекарска помощ.
77' Смяна за състезател излизащ от игра Заменен е Рубен Пинто.
77' Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна в ЦСКА, влиза Али Соу.
76' Bнимание Удар по диагонала на Галин Иванов, опасно близо минава топката над напречната греда!
75' Удар Удар на Манолев, топката е избита, след което "армейците" имаха нови претенции за дузпа, но пак без сигнал на Волен Чинков.
74' Удар Удар на Йомов, който е малко над целта.
73' Смяна за състезател излизащ от игра Мицански излиза.
73' Смяна за състезател влизащ в игра Станисавлевич влиза в игра.
69' Удар Нов удар на Мауридес към вратата на домакините, Стергиакис успява с усилие с една ръка да отклони в корнер.
67' Bнимание Десподов отправя мощен удар от малък ъгъл, Стергиакис успя да избие!
66' Bнимание Йомов получи в предни позиции, но Черниаускас реагира мигновено и излезе навреме да избие. След това Мицански не намери попразнената врата.
59' Втори жълт картон и съответно червен Александър Александров получава втори жълт картон за нарушение срещу Десподов и е изгонен.
58' Смяна за състезател излизащ от игра Бикел напуска терена.
58' Смяна за състезател влизащ в игра Тиаго в игра.
58' Смяна за състезател излизащ от игра Жоржиньо е заменен.
58' Смяна за състезател влизащ в игра Десподов влиза в игра.
58' Двойна смяна за ЦСКА.
53' Bнимание ЦСКА отвърна бързо и при атака отдясно Малинов бе съборен в наказателното поле след закъсняла намеса на Велковски, но реферът не отсъди дузпа.
51' Гол ГООООЛ! Славия повежда!!! Янис Карабельов получи на гранциата на пеналта, поведе си топката и с точен шут, въпреки усилията на Жеферсон да му попречи, прати във вратата на гостите!
49' Центриране Пробив на Жоржиньо отляво, но пасът му в наказателното поле не затрудни отбраната в бяло.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме.
46' Смяна за състезател влизащ в игра Пешов на негово място.
46' Смяна за състезател излизащ от игра Ашковски е заменен на почивката.
45+1' Край на първото полувреме!
45' Минута добавено време.
42' Bнимание След остро центриране отдясно, Чорбаджийски пробва да изчисти, но нацели Бодуров, топката се върна към четворката на ЦСКА и при повторния опит за изчистване за малко да я прати в мрежата, но кълбото излезе в корнер.
41' Йомов започва индивидуален рейд в половината на гостите, но пасът му е крайно неточен.
39' Контузия или получаване на медицинска помощ Пинто получава лекарска помощ, но бързо се завръща на терена.
34' Жълт картон Александър Александров получава жълт картон.
31' Bнимание Удар на Жоржиньо по земя, Стергиакис успя да избие с крак, след което Гамаков изби напред.
30' Жълт картон Жълт картон за Жеферсон.
29' Греда Отново греда!!! И пак Мауридес! След центриране отдясно, нападателят засече с глава, но този път прати в левия страничен стълб!
28' Удар Директен изстрел на Манолев от фаул, но над стената и в аут.
26' Удар Контраатака на ЦСКА, която е завършена от Едвин Джеси с удар в Стергиакис.
25' Центриране Слабо центриране от фаул на Шоколаров.
21' Жълт картон Резервният вратар на домакините също получава картон.
21' Жълт картон Джеси получава картон за реакцията си.
20' Едвин Джеси размени реплики с Георги Петков, който е на скамейката на Славия.
19' Центриране Ново добро центриране на Манолев и отлична намеса на Сашо Александров, точно преди Джеси да нанесе удар.
17' Контузия или получаване на медицинска помощ Рубен Пинто има нужда от лекарска помощ.
12' Центриране на Манолев, но Бодуров този път стреля неточно в аут.
11' Финтове на Джеси на самата аутлиния, в крайна сметка печели само корнер.
9' Греда Греда! Отлично центриране от фаул на Манолев отдясно, Мауридес бе оставен непокрит и след засилка засече с глава кълбото, което отскочи от напречната греда!
4' Bнимание Прекрасно спасяване! Манолев центрира от корнер, Бодуров спечели въздушната битка с отбраната на Славия, но стражът на "белите" плонжира и изби с една ръка!
4' Удар Центриране на Манолев и удар с глава на Малинов към близкия ъгъл, Стергиакис изби в корнер.
3' Преса на "армейците" още в първите минути.
2' Центриране Центриране на Жоржиньо от фаул, бранител на домакините чисти.
1' Начало на мача Начало на срещата!