"Акулите" изплуваха над дъното след домакинска победа над Миньор (+СНИМКИ)

Черноморец постигна първата си победа за сезона, побеждавайки "чуковете" с 2:0

Отборът на Черноморец постигна първата си победа в „А” група през този сезон след като се наложи с 2:0 над гостуващия Миньор в последен мач от 6-ия кръг. Резултатът на стадион „Лазур” бе открит след злощастен автогол на Сабри Бумела в края на първата част. Гаел Нлундулу пък удвои преднината на „акулите” в 70-ата минута.

Бургазлии спечелиха заслужено срещата след като бяха по-активни през по-голямата част от срещата. „Чуковете”, които играха за пръв път под ръководството на Николай Тодоров – Кайзера играха по-защитно и чакаха своя шанс на контраатака.

Двата отбора удариха по веднъж напречната греда. В 15-ата минута страховит удар на Даниел Младенов от далечна дистанция разтресе напречния стълб зад Банков. В 62-ата минута пък Крум Бибишков имаше малшанса да уцели горната греда от десетина метра, след центриране на Том в наказателното поле на Черноморец.

През първата част момчетата на Димитър Димитров поглеждаха доста по-често към противниковата врата, но така и не успяха да се разпишат. В 45-ата минута обаче това направи Сабри Бумела, който в опита си да изчисти с глава топката, я прати неспасяемо в собствената си врата.

След почивката „акулите” продължиха да владеят инициативата, но пропуснаха няколко изгодни ситуации пред вратата на Миньор. От своя страна гостите също отправиха опасни удари, но пропуски направиха Йордан Юруков и резервата Венци Иванов.

В 70-ата минута Гаел Нлундулу, който замени принудително Яник Боли в края на първата част, се възползва от колективна грешка в отбраната на перничани и оформи крайния резултат – 2:0.

По този начин отборът на Черноморец се отлепи от дъното на таблицата и вече заема 12-а позиция с актив от 5 точки. Миньор пък остана на последното място само с 2 пункта.

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец