Антъни Иванов на финал на световното в Китай с нов рекорд (СНИМКА)

Историческата ни щафета завърши 13-а

Антъни Иванов записа поредния значим успех за българското плуване, след като влезе на финал в откриващия ден на световно първенство за мъже и жени на 25 метров басейн в Ханджоу (Китай).

Направи го в коронната си дисциплина 200 м бътерфлай с шесто време от подборните серии - 1:51,81 мин., което е нов национален рекорд. Това е деветият световен финал на малък басейн за българското плуване.

Старият рекорд на 200 м бътерфлай бе също на Антъни от 1:54,80 мин. Постави го на предното световно първенство в канадския град Уиндзор – на 6 декември 2016 г.

Състезателят на Николай Вакареев и Вихрен –(Сандански) плува в последната четвърта серия на пресявките, която се оказа и най-бързата в дисциплината. Българинът финишира 4-и в нея, но резултатът му бе достатъчен за класиране на финал.

Както се знае, според регламента за битката за разпределение на медалите се стига директно по време от подборните серии – няма 1/4-финали или полуфинали. Любопитното е, че един от най-титулуваните плувци в света в бътерфлая – Чад ле Кло (ЮАР) е с по-слаб резултат от Антъни и влезе във финала като предпоследен.

Най-бърз в пресявките бе японецът Далия Сето - 1:49,88 мин., който финишира първи в серията на Иванов.

Финалът на 200 м бътерфлай мъже е днес следобед. Антъни ще плува в седми коридор.

Днес беше записан още един исторически момент за българското плувне – имахме щафета. Квартетът ни на 4 по 100 м св. стил завърши 13-и с 3:19,51 мин. с нов национален рекорд. Нашите бяха в състав: Йордан Янчев, Светлозар Николов, Калоян Братанов и Антъни Иванов.

Предният рекорд бе отпреди 30 години – на квартета на ЦСКА - 3:24,08 мин.

Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат