Антъни Иванов с нови три рекорда на Световното

Плуващият за Гърция Кристиян Голомеев също не успя да се класира за полуфиналите

Антъни Иванов записа нови три национални рекорда в сутрешната сесия на четвъртия състезателен ден на световното първенство по плуване на малък басейн в Хнджоу (Китай).

Две от поправките му бяха в щафетата 4 по 200 м св. стил, където  квартетът ни обръсна с близо девет секунди върховото постижение, оцеляло 34 години и регистрирано с участието на братята Валентин и Петър Кочанови и Цветан Голомеев.

На 50 м бътерфлай Антъни плува за 23,42 сек. и си върна националния рекорд в дисциплината, който на 2 декември в Стара Загора коригира на 23,81 пловдивчанинът Иван Алмаджиев.

Времето отреди 30-о място за състезателя на Николай Вакареев и Вихрен (Сандански).

Плуващият за Гърция Кристиян Голомеев също не успя да се класира за полуфиналите, финиширайки в пресявките 24-и с 23,24.

Топ 16 затвори италианецът Пиеро Кодия (23,03), а най-бърз беше бразилецът Николас Сантош (22,41).
Победа, две ремита и три загуби за нашите на Европейското индивидуално първенство по шахмат