Дортмунд безгрешен в шести пореден мач в Германия (ВИДЕО)

"Жълто-черните" дръпнаха с 9 точки пред Байерн след успех с 2:1 над Вердер

Лидерът в Бундеслигата Борусия Дортмунд записа шеста поредна победа в елита на Германия, след като се наложи с 2:1 над Вердер в среща от 15-ия кръг. Футболистите на Люсиен Фавър поведоха през първото полувреме след попадения на Алкасер (19`) и Ройс (27`), а Крузе намали в 35-ата. След почивката п… Дортмунд е водач в класирането с 39 точки, с 9 пред М`Гладбах и Байерн, които имат по 30 в актива си. Вердер е на 9-а позиция с 21 точки.

„Жълто-черните” започнаха ударно срещата и на няколко пъти организираха опасни атака, за да дойде 19-ата минута, в която Пако Алкасер откри резултата. Първоначално попадението с глава на испанеца беше отменено заради засада, но след намеса на ВАР голът бе признат.

В 27-ата Дортмунд вече водеше с 2:0. Отбраната на Вердер допусна фатална грешка, след която Санчо асистира на Ройс за втория гол.

Гостите бяха близо да върнат един гол в 32-ата, но Бюрки показа класа и изби плътен удар на Мьовалд.

В 35-ата все пак домакините допуснаха попадение. Крузе отправи техничен прехвърлящ удар, с който матира стража на „жълто-черните” за 1:2.

Второто полувреме започна с две отлични намеси на вратарите, като първо Бюрки спаси след шут на Крузе, а в 48-ата Павленка отрази изстрел на Ройс, като при добавката Санчо не намери очертанието на опразнената врата.

Вратарят на гостите Павленка имаше повече работа след почивката, но успя да опази вратата си от трети гол.

Резултатът не се промени до края на двубоя и Борусия Дортмунд спечели срещата с 2:1.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)