ОБЗОР: Фортуна шокира лидера Борусия (Дортмунд) (РЕПОРТАЖИ)

Борусия остана на върха с 39, като авансът им пред съименниците от Мьонхенладбах беше стопен на 6 точки (КЛАСИРАНЕ)

Фортуна (Дюселдорф) поднесе сензацията в междинния 16-и кръг на Бундеслигата, след като победи с 2:1 у дома лидера Борусия (Дортмунд).

С успеха Фортуна се изкачи на 15-о място в класирането с актив от 15 точки. Борусия остана на върха с 39, като авансът им пред съименниците от Мьонхенладбах беше стопен на 6 точки. Байерн (Мюнхен) е трети с 30 и мач по-малко.

Така домакините записаха втора поредна победа след 2:0 над Фрайбург и прекъснаха серията от шест успеха на "жълто-черните". Попаденията за Фортуна отбелязаха Доди Лукебакио, който излезе очи в очи със стража на Борусия Роман Бюрки в 22-ата минута и Жан Цимер в 56-ата.

За гостите почетно се разписа влезлият като резерва Пако Алкасер в 81-ата минута, който засече с глава центриране на Лукаш Пишчек.

Ас на Реал с фрактура, под въпрос за финала

Тръпката е на Острова: Невиждан в историята рекорд или изненадата на десетилетието?

Клубните първенства из цяла Европа изглеждат до голяма степен предрешени, но интрига все още има в един от най-силните шампионати