Балкан прекъсна победната серия на Спартак

Mикейл Хопкинс бе най-резултатен за успеха с 15 точки

Балкан прекъсна серията от четири поредни победи на Спартак Плевен в Националната баскетболна лига. Вицешампионите се наложиха с 92:58 в среща, играна в „Арена Ботевград".

Срещата бе оспорвана до началото на втората част, но след това Балкан постепенно започва да се откъсва напред и през второто полувреме запази преднина от близо 20 точки, за да стигне до успеха.

Mикейл Хопкинс бе най-резултатен за успеха с 15 точки, а 13 отбеляза Здравко Христов. По 12 отбелязаха Крис Минков, Павлин Иванов и Брендън Браун.

За Спартак Денислав Вутев отбеляза 17 точки, с 13 е Тодор Тодоров.

Ботевградчани запазват четвърта позиция в първенството с актив 7-5, а плевенчани са малко зад нас с 6-6. Следващият мач на Балкан е в сряда (16 януари) срещу Левски Лукойл във втория четвъртфинал за Купата на България.

Преди мача Микейл Хопкинс бе награден за най-полезен играч на НБЛ за месец декември. Той спечели отличието за втори път след октомври.