Лейкърс уволни треньора си след разочароващия сезон

Лейкърс уволни треньора си след разочароващия сезон

Лос Анджелис отпадна още в първите плейофи на НБА

Лос Анджелис Лейкърс уволни старши треньора Дарвин Хам, съобщиха от отбора от Националната баскетболна асоциация.

"Оценяваме много усилията на Дарвин от името на Лейкърс и признаваме многото постижения, постигнати през последните два сезона", каза генералният мениджър Роб Пелинка в изявление.

"Всички искаме да благодарим на Дарвин за неговата отдаденост и позитивност. Взехме трудно решение, но то е най-доброто след пълен анализ на сезона. Лейкърс трябва да предоставя на баскетбол от шампионски калибър на феновете", се казва още в изявлението.

Лейкърс завършиха редовния сезон с баланс 47 победи и 35 загуби, което бе достатъчно само за осмо място в Западната конференция. Те победиха Ню Орлиънс в плей-ин кръга, но след това бяха елиминирани от шампиона Денвър в първия кръг на плейофите с 1:4.

Девойките с първа загуба на Европейското по баскетбол (ВИДЕО)

Селекцията на Лилия Георгиева отстъпи пред Израел с 67:90

Димитър Стамов се завръща в Академик Бултекс 99

20-годишният баскетболист е продукт на школата на "студентите"

Баскетболният Локомотив привлече американски център

Баскетболният вицешампион на България при мъжете Локомотив Пловдив се подсили с още един американски състезател.

България ще играе за местата от 13-о до 16-о на Европейското по баскетбол

Националният отбор на България за юноши до 18 години ще играе за местата от 13-о до 16-о на европейското първенство по баскетбол, което се провежда в италианския град Трентино.

Юношите до 18 години с трета загуба на Евробаскет 2026

Съставът на Веселин Веселинов отстъпи пред Словения с 66:88

Йордан Янков се завръща в Академик Бултекс 99

Пътят му в клуба започва през 2015 г. като помощник-треньор