Везенков игра 29 минути при победа на Олимпиакос

"Червено-белите" са еднолични лидери в класирането

Гръцкият гранд Олимпиакос, където играе Александър Везенков, победи като гост Прометеас с 80:77 в среща от XIII кръг на гръцкото първенство.

Българският национал започна двубоят в титулярната петица на „червено-белите“ и за 29 минути на терена записа срещу името си  2 точки, 7 борби, 2 асистенции, 1 отнета топка и 1 чадър.

Гостите изоставаха след първата част, но направиха обрат след силна втора четвърт. Баскетболистите на Олимпиакос водеха през цялото второ полувреме, въпреки че домакините успяха да стопят пасива си на 2 точки при 57:77 и 30 секунди преди сирената.

Последваха два наказателни удара на Василис Спанулис, с които гостите си осигуриха успеха.

Най-резултатен за победителите беше Зак Лийди с 18 точки, а Костас Папаниколау и Василис Спанулис вкараха съответно по 17 и 16 точки.

След този успех Везенков и съотборнците му вече имат общо 12 победи и са еднолични лидери във временното класиране с актив от 25 точки, а на второ място е съставът на Перистери с 23 точки.