Къри засенчи Дончич с 48 точки и 11 тройки

Всички резултати от НБА

Стеф Къри бе звездата на вечерта в “Американ Еърлайнс Сентър” в Далас и засенчи словенската сензация Лука Дончич, осигурявайки двадеет и деветата победа на Голдън Стейт за сезона. Уориърс надвиха Маверикс със 119:114, а Къри бе във вихъра си и показа защо е считан от мнозина за най-добрия стрелец на всички времена.

Лидерът на шампионите игра 37 минути, за които наниза 48 точки при наистина страхотен процент от тройката - 11/19. Къри допълни статистиката си с 6 борби, 5 асистенции, 2 чадъра и 1 отнета топка, а черешката на тортата в представянето му бе във финалната минута и половина на двубоя. №30 вкара последните седем точки на Уориърс, включително тройка и заключителните два наказателни удара, подпечатали триумфа на калифорнийския тим.

Дончич бе най-резултатен за Далас със своите 26 точки, 6 борби и 5 асистенции, но фаулира Къри в самия край, а след това пропусна и стрелба от тройката, която можеше да доближи Мавс на 2 точки от гостите. 19-годишният талант направи и 5 грешки, а освен това вкара 5/10 от тройката.

Кевин Дюрант добави 28 точки, 7 борби и 5 асистенции за победителите, Клей Томпсън реализира 16 точки, като отново имаше проблеми от тройката (2/11), а Алфонзо МакКини се включи добре като резерва с 10 точки и 5 борби за 16 минути.

Харисън Барнс се отличи с 22 точки срещу бившия си отбор, ДеАндре Джордан завърши с “дабъл-дабъл” от 13 точки и 14 борби, а Джейлън Брънсън вкара 12 точки за домакините. Легендата Дирк Новицки игра 7 минути, за които вкара 3 точки.

Уориърс вече имат 29 победи и 14 загуби в актива си, а Маверикс са с отрицателен баланс - 20 победи и 23 загуби, като това бе едва пето домакинско поражение за клуба в общо 21 мача на собствен терен през сезона.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Ню Йорк- Филаделфия 105:108
Вашингтон- Торонто 138:140
Атланта- Милуоки 114:133
Орландо- Хюстън 116:109
Далас- Голдън Стейт 114:119
Денвър- Портланд 116:113
Лос Анджелис Лейкърс- Кливланд 95:101