Сон вдъхнови Корея за 2:0 над Китай

И двата отбора се класират за осминафиналите на турнира за Купата на Азия

Звездата на английския Тотнъм Хеунг-Мин Сон се превърна в основна фигура за успеха на Република Корея с 2:0 над Китай в последния мач от група С на турнира за Купата на Азия.

Само два дни след като пристигна в ОАЕ футболистът от Премиършип спечели дузпа за първия гол и асистира за втория.

Корейците завършиха на 1-а позиция с 9 точки, а Китай остана на 2-а с 6.

И двата отбора се класират за осминафиналите, докато Киргизстан остана на 3-о място с първите си три точки, спечелени от успеха с 4:1 над Филипините. Киргизите чакат резултатите от другите групи, за да разберат дали се класират или не.

Първото попадение с участието на Сон дойде в 12-ата минута, когато той получи топката, задържа я прекалено дълго очаквайки включването на негов съотборник, но беше повален в наказателното поле от китайски защитник.

Хван Уи-Чжо се разписа за 1:0, пращайки топката с мощен удар в долния ляв ъгъл. Република Корея вкара второто попадение в 51-ата минута чрез Ким Мин-чжае, който с глава засече центриране на Сон Хън-Мин от корнер.

За звездата на Тотнъм това е трети турнир с националния отбор за по-малко от година. След като участва на Световното първенство в Русия, после отиде на Азиатските игри и изведе корейския тим до титлата.

Сега пък се надява да стигне до нов финал- за Купата на Азия на 1-и февруари.

ОФИЦИАЛНО: Футболът вече има световен ден