Шест поред за Байерн в Германия (ВИДЕО)

Горецка вкара два гола, баварците съкратиха аванса на Борусия Д на 3 точки

Байерн спечели с 3:1 гостуването си на Хофенхайм от 18-ия кръг в Първа Бундеслига. Първите две попадения отбеляза Горетцка (35, 45). Домакините върнаха един гол чрез Шулц (59). Три минути преди края на редовното време Роберт Левандовски сложи точка на спора.

Успехът на "Райн-Некар-Арена" е шести пореден за баварския колос. Освен това Байерн съкрати аванса на лидера Борусия Дортмунд на 3 точки. "Жълто-черните" обаче мат мач по-малко. Хофенхайм е седми с 25.

Шампионите изиграха много силно първо полувреме, в което тотално надиграха своя противник. Баварците откриха резултата в 34-ата минута. Кингсли Коман центрира за Левандовски, чийто удар с глава беше спасен от Оливер Бауман, но при добавката Леон Горецка не сгреши.

В добавеното време на първата част гостите  осъществиха мълниеносна контраатака, при която Алаба центрира отляво и Горецка вкара.

След паузата баварците отстъпиха инициативата и логичното се случи малко преди изтичането на час игра, когато Нико Шулц намали.

В 83-ата минута феновете на гостите изтръпнаха, защото Мануел Нойер трябваше да прави фантастично спасяване след удара с глава отблизо на Шалай.

Четири минути след това Байерн ликвидира интригата. Томас Мюлер центрира от движение и в малкия пеналт Левандовски нямаше какво друго да стори, освен да отбележи.