Сити не изпуска Ливърпул от очи след класика над последния (СНИМКИ+ВИДЕО)

Разликата на върха отново е четири точки

Вторият в класирането на Висшата лига Манчестър Сити победи очаквано лесно с 3:0 Хъдърсфийлд при гостуването си на последния в таблицата.

Мачът на "Джон Смит Стейидъм" започна добре за гостите, като още в 3-та минута Серхио Агуеро отправи силен изстрел покрай вратата. В 18-та минута падна и първия гол, дело на Данило.

Защитникът отправи изстрел от над 20 метра, топката се отклони в тялото на защитник на домакините и влетя неспасяемо за 0:1.

В самия край на полувремето Отаменди също се опита да отбележи, но топката премина встрани. В 54-та минута Манчестър Сити стигна до втория си гол. Лерой Сане получи в лявата част на наказателното поле и прати перфектно центриране, което ниското крило засече с глава.

Само две минути по-късно Сане добави и гол към асистенцията си. Германецът беше намерен на скорост от Агуеро и успя да преодолее без проблеми Йонас Льосл за 0:3.

До края на срещата Сити намали темпото и Хъдърсфийлд имаше шансове за почетен гол, но Стив Муние на два пъти и Крис Лоуи бяха неточни пред Едерсон.

По този начин "гражданите" събраха 56 точки и отново са на четири от лидера Ливърпул. Хъдърсфийлд остава на дъното с едва 11 пункта.

ТОВА БОЛИ! Евертън спря Ливърпул за титлата (ВИДЕО)

"Гудисън" видя отново триумф над червените след 14 г.