Милан записа втора поредна победа в Серия "А" (ВИДЕО)

"Росонерите" изместиха Рома от 4-ото място в класирането

Милан спечели гостуването си на Дженоа с 2:0 и измести от четвъртото място Рома. Точни за „росонерите” в двубоя от 20-ия кръг бяха Борини и Сусо, като и двата гола паднаха през второто полувреме. Тимът на Дженаро Гатузо записа втора поредна победа в първенството, което не се бе случвало от ноември месец миналата година, и направи и скок във временното класиране. Милан е вече четвърти с 34 точки, а Дженоа остава на 14-а позиция с 20 точки.

Двубоят не започна добре за гостите, които трябваше да правят принудителна смяна след по-малко от четвърт час игра. Сапата получи разтежение след шпагат в краката на Куаме и напусна терена, а на негово място влезе Конти.

Бираски опита удар от дистанция в 13-ата минута, но топката не намери целта.

Даниел Беса остана очи в очи с Донарума 27-ата минута, но би право във вратаря на гостите.

Хакан Чалханоглу изпълни слабо пряк свободен в 42-ата, като топката бе заложена на линията на наказателното поле, а малко преди почивката Лукас Пакета нацели страничния стълб след мощен шут от воле. Така първото полувреме резултатът се запази нулев.

Лазович се забави в 53-ата и пропусна да отправи удар от добра позиция, а две по-късно Борини опита с техничен удар от дистанция да изненада Раду, но румънският страж внимаваше.

Борини отново обстрелва вратата на домакините в 62-ата, изпращайки опасен диагонален удар към долния ляв ъгъл, но Раду успя да отклони решаващо.

Донарума трябваше да се намесва в 68-ата на два пъти, след като отбраната на „росонерите” проспа атака на Дженоа.

В 72-ата Милан излезе напред в резултата. Андреа Конти проби отдясно и извади топката за непокрития Борини, който от 10-ина метра отклони точно за 1:0.

Дженоа можеше бързо да стигне до изравняване, но в 74-ата невероятен фалцов удар на Велосо бе отклонен от Донарума в напречната греда.

Милан направи решаващата крачка към трите в 82-ата. Кутроне направи отличен извеждащ пас за Сусо, осмицата на „росонерите” нахлу на скорост в половината на Дженоа и завърши атаката с точен шут в десния ъгъл за 2:0.

Милан не допусна изненада в оставащите минути и затвори мача при този резултат.