Херта спря Шалке 04 (ВИДЕО)

Всичко за гостите започна отлично, след като Йевген Коноплянка откри резултата в 17-ата минута

Шалке 04 пропиля на два пъти аванса си при гостуването на Херта и двубоят от 22-ия кръг на Бундеслигата в Берлин завърши с миролюбивото 2:2. Така Шалке прекъсна серията си от две поредни победи и остана на незавидното 12-о място във временното класиране с актив от скромните 22 точки, докато Херта е на седмо място с 28.

Всичко за гостите започна отлично, след като Йевген Коноплянка откри резултата в 17-ата минута. Домакините се върнаха в мача чрез бившия играч на Ливърпул Марко Груич в 39-ата минута, който изравни. В самия край на полувремето Марк Ут отново изведе Шалке напред след една блестяща атака.

Това обаче не беше всичко за първите 45 минути. В петата минута на добавеното време Ведад Ибишевич отново върна равенството с осмия си гол от старта на сезона в Бундеслигата. Емоциите явно бяха достатъчни на футболистите и на двата отбора, тъй като второто полувреме беше значително по-спокойно и така резултатът се запази.